Available for bidding
22415.
Books: Sports, Chess, Alpinism
3 000 HUF
8,13 EUR, 9,38 USD
3 000 HUF
Mező Ferenc: Olympiai kalauz. Kelemen Kornél előszavával. Bp., 1936., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 318+[2]+[32] (XI. Berlini Olymia műsora) p. + 16 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag) + 2 melléklet (kihajtható és kétoldalas táblázat). Egyetlen kiadás.
Az 1928. évi Amszterdami Olimpiai Játékok művészeti versenyeiben aranyérmet nyert Mező Ferenc sporttörténész új, aktualizált ,,Olympiai kalauz''-a a küszöbön álló Berlini Nyári Olimpiai játékok alkalmából röviden összefoglalja az ókori olimpiai játékok történetét, méltatja az olimpiai gondolatot, majd törzsanyagként közli az újkori nyári és téli olimpiai játékok versenyszámait és eredményeit Athéntól Garmisch-Partenkirchenig. A kihajtható és kétoldalas mellékleten a versengő nemzetek egyesített éremtáblázata, illetve az egyes sportágakban tapasztalható fejlődés táblázata. A kötetbe fűzve a másfél hónapon belül esedékes Berlini Olimpia programfüzete, melyben az olvasó rögzítheti a megszülető eredményeket.
Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, az berlini XI. Berlini Olymia műsora részen bejegyzésekkel.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |