Available for bidding
24032.
Books: Social sciences
8 000 HUF
21,68 EUR, 25,00 USD
8 000 HUF
Fromm, Erich:
Die Entwicklung des Christusdogmas. Eine psychoanalytische Studie zur socialpsychologischen Funktion der Religion.
[Bécs] Wien, 1931. Internationaler Psychoanalytischer Verlag (Druck von Christoph Reisser's Söhne). 71 + [2] p. Első önálló kiadás.
Erich Fromm (1900-1980) német pszichoanalitikus, szociálpszichológus, filozófus. Korai tömeglélektani munkájában az etikai érdeklődésű ateista szemszögéből elemzi a Krisztus-hit szociálpszichológiai alapjait, illetve a katolikus dogma társadalompszichológiai vonatkozásait. A mű először Sigmund Freud "Imago" című pszichoanalitikai folyóiratában jelent meg.
[Sonderabdruck aus "Imago, Zeitschrift für Anwendung der Psychoanalyse auf die Natur- und Geisteswissenschaften", Bd. XVI, 1930.]
Grinstein, 11012.
Korabeli vászonkötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen fekete címkén. Jó példány.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |