Available for bidding
24772.
6 000 HUF
16,26 EUR, 18,75 USD
6 000 HUF
Voltaire [Arouet, François-Marie]:
Théatre. Tome sixieme.
[Kehl], 1785. L'Imprimerie de la Société Littéraire-Typographique. [2] + IV + 398 p. + 5 t. (rézmetszet).
Drámakötetünk a Voltaire (1694-1778) valamennyi írását közreadni kívánó első, monumentális, 91 kötetes életműsorozat része. A felvilágosodás kulcsszerzőjének teljes sorozata a szerző halála után, Franciaország határain túl, túlnyomórészt a Baden-Badeni Őrgrófságban jelent meg, a Rajna-parti Kehl várának nyomdájában, 1785-1789 között. A francia cenzúrahatáron túli nyomdát (mely az 1780-as évek legjelentősebb európai nyomdája volt) a neves francia udvaronc, királyi ügynök, üzletember és színműíró, Pierre-Augustin de Beaumarchais alapította Nicolas de Condorcet márki közreműködésével. Kötetünk Voltaire öt drámájának szövegét adja közre, az ajánlás szövegével, szereposztással, szövegváltozatokkal és jegyzetekkel, esetenként a szerző történeti bevezetésével: a társadalmi tanulságokban bővelkedő drámaszövegek jobbára az ókor kitüntetett időszakaiban játszódó tragédiák, így eligazítást igényelnek.
A címlapon, egyes táblákon és a kötet egyes oldalain alul halvány vízfoltosság, néhány oldalon apró sérülés.
(Oeuvres completes de Voltaire.)
VD18 90603338.
Díszesen aranyozott gerincű korabeli bőrkötésben, az aranyozott címfeliratok a gerincen vörös címkén, aranyozott lapszélekkel, a kötéstáblákon aranyozott keretdíszítéssel. Jó példány.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |