Available for bidding
24726.
12 000 HUF
32,52 EUR, 37,50 USD
12 000 HUF
Vergilius, [Publius Maro]: Aeneis. The Works of Virgil, Translated into English Verse by Mr. Dryden. New Edition, Revised and Corrected by John Carey. Volume II-III.
London, 1806. Vernor, Hood and Sharpe - Printed by B. McMillan and E. Blackader. [4] + CXVI + 260 p. + 6 t. (rézmetszet); [4] + 326 p. + 6 t. (rézmetszet).
Vergilius műveit John Dryden (1631-1700) koszorús angol költő, dráma- és szatíraíró, kritikus és műfordító fordította angol nyelvre, kora szokásainak megfelelően a hexameteres formát az angol költészeti hagyományokhoz igazodó, rímes jambikus formában. Az először 1697-ben kiadott, Dryden-féle Vergilius-kiadás jelentős bevételt hozott fordítója számára, a munkát számos alkalommal kiadták: 1806-ban párhuzamosan több kiadó is. Példányunk a Vernor, Hood and Sharpe kiadó háromkötetes változatából való, melynek első kötete Vergilius pásztori költészetét és Georgikonját, a tételünket alkotó második és harmadik kötete az Aeneis tizenkét énekét tartalmazza, a hozzá tartozó, míves rézmetszetek kíséretében.
Néhány oldalon és táblán enyhe foxing, a harmadik kötet egy levelén alul apró pótlás.
(The Works of Virgil. Tome II-III.)
Egységes, aranyozott, enyhén sérült gerincű korabeli bőrkötésben. Dekoratív, szép példány.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |