Available for bidding
24946.
12 000 HUF
32,52 EUR, 37,50 USD
12 000 HUF
Corneille, Pierre:
Oeuvres de Pierre Corneille. Précédées d?une notice sur sa vie et ses oeuvres par Fontenelle.
Paris, [1906 körül]. Librairie Furne, Boivin & Cie (Typographie Firmin-Didot et Cie, Mesnil). 1 t. (hártyapapírral védett acélmetszetű címkép) + [4] + XII + 758 + [2] p. + 11 t. (hártyapapírral védett acélmetszet).
Évszám nélkül megjelent kiadásunk megjelenési évének meghatározásához tekintetbe vettük, hogy a XIX. század neves francia kiadója, az 1826-ban alapított Librarie Charles Furne kiadóba 1860-ban Jouvet, 1900-ban Combet, 1906-ban pedig Léon Boivin vásárolta be magát, a kiadványok kiadói impresszuma ennek megfelelően változott. Corneille-összesünk belíve azonban a kötet 1866. évi összeállításától, első kiadásától kezdve változatlan. Díszes kiállítású kötetünk a francia klasszicista dráma meghatározó egyéniségének, Pierre Corneille (1606-1684) drámaírói munkásságát közli: a becsület, szenvedély és szerelem konfliktusait feldolgozó, ókori díszletek között játszódó tragédiáit és kortárs környezetű két komédiáját. Valamennyi drámaszöveg előtt a cselekmény alapvető fordulatát megjelenítő, részletgazdag, hártyapapírral védett acélmetszet.
Az első előzéken Ex libris.
Poss.: Csillag Gézáné Blank Filippina, gazdag bankárcsaládba született Vas megyei földbirtokos.
Díszesen aranyozott, álbordás gerincű kiadói félmaroquin kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |