Tétel

Available for bidding

Bid:

12 000 14 000 16 000

12 000 HUF
32,52 EUR, 37,50 USD

Minimum bid:

12 000 HUF

Description:

Corneille, Pierre: Oeuvres de Pierre Corneille. Précédées d?une notice sur sa vie et ses oeuvres par Fontenelle.
Paris, [1906 körül]. Librairie Furne, Boivin & Cie (Typographie Firmin-Didot et Cie, Mesnil). 1 t. (hártyapapírral védett acélmetszetű címkép) + [4] + XII + 758 + [2] p. + 11 t. (hártyapapírral védett acélmetszet).
Évszám nélkül megjelent kiadásunk megjelenési évének meghatározásához tekintetbe vettük, hogy a XIX. század neves francia kiadója, az 1826-ban alapított Librarie Charles Furne kiadóba 1860-ban Jouvet, 1900-ban Combet, 1906-ban pedig Léon Boivin vásárolta be magát, a kiadványok kiadói impresszuma ennek megfelelően változott. Corneille-összesünk belíve azonban a kötet 1866. évi összeállításától, első kiadásától kezdve változatlan. Díszes kiállítású kötetünk a francia klasszicista dráma meghatározó egyéniségének, Pierre Corneille (1606-1684) drámaírói munkásságát közli: a becsület, szenvedély és szerelem konfliktusait feldolgozó, ókori díszletek között játszódó tragédiáit és kortárs környezetű két komédiáját. Valamennyi drámaszöveg előtt a cselekmény alapvető fordulatát megjelenítő, részletgazdag, hártyapapírral védett acélmetszet.
Az első előzéken Ex libris.
Poss.: Csillag Gézáné Blank Filippina, gazdag bankárcsaládba született Vas megyei földbirtokos.
Díszesen aranyozott, álbordás gerincű kiadói félmaroquin kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF