Available for bidding
24719.
18 000 HUF
48,78 EUR, 56,25 USD
18 000 HUF
Apuleius, [Lucius]: Les Métamorphoses; ou l'ane d'or d'Apulée, philosophe platonicien. Nouvelle édition, ornée de figures en taille-douce. Tome I.
Paris, 1787. Chez Jean-François Bastien. 1 t. (rézmetszetű címkép) + LXVIII + 648 [helyesen 468] p. + 9 t. (rézmetszet).
Apulieus (124-170 után) afrikai származású antik szerző kalandregénye, a "Metamorphosoes, sive asino aureo libri undecim" (Aranyszamár) az ókor egyetlen maradéktalanul fennmaradt szórakoztató regénye, hatása a reneszánsz kultúrára felmérhetetlen. Olasz közvetítéssel jutott el Franciaországba, korai francia fordításai a 17. századtól ismeretesek. Kétnyelvű, latin-francia Aranyszamár-kiadásunk humanista pontossággal javított és kommentált mű. A mű két kötetben teljes, példányunk a mű első hat fejezetét tartalmazza.
Néhány oldalon apró foltosság, hat ív leveleinek sarkán kisebb foltosság.
Quérard I, 78. Cohen, 85.
Díszesen aranyozott, sérült gerincű korabeli bőrkötésben, a kötéstáblákon aranyozott ornamentikus keretdísz, aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |