Available for bidding
24312.
Books: Judaica
2 400 HUF
6,50 EUR, 7,50 USD
2 400 HUF
Székely Béla: Az antiszemitizmus és története. Budapest, (1936) A ,,Tabor" kiadása (Hungária Nyomda Rt.) 382 + [2] p. Egyetlen magyar kiadás. Székely Béla (1891-1955) költő, újságíró, mélylélektani szakíró, az Emberismeret nevű pszichológiai és grafológiai lap szerkesztője. Szociálpszichológiai szakmunkája a zsidóságot sújtó előítéletek mélylélektani alapjait, illetve történetét nyomozza az ókortól a kortárs időkig. A kötet a szerző fordításában később portugál nyelven is megjelent. Az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott, sérült, enyhén hiányos gerincű kiadói félbőr kötésben.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |