Available for bidding
24308.
Books: Judaica
6 000 HUF
16,26 EUR, 18,75 USD
6 000 HUF
Der babylonische Talmud. Übertragen und erläitert von Jakob Fromer.
Berlin, [1924]. Brandussche Verlagsbuchhandlung (Poeschel & Trepte, Leipzig). 580 + [4] p. Első kiadás.
Jakob Elias Fromer (1865-1938) talmudista tudós, műfordító, újságíró, a berlini zsidó közösség könyvtárosa, asszimilációs nézetei miatt a századfordulón összetűzésbe került hitközségével. Judaisztikai munkássága az 1910-es évek végén fordult a talmudista hagyomány felé. Bibliofil kiadású Talmud-fordításunkat oldalszámozáson belül elhelyezett, színes, illusztrált címkép és díszcímlap nyitja.
Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |