Music, Musical notes, Instruments

Number of items: 46

Liszt Ferenc válogatott levelei (1824-1861). Bp., 1989, Zeneműkiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20132.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
4 db nótafüzet, közte két dedikált: Teghze-Gerber Miklós első nótáskönyve. A szerző, Teghze-Gerber Miklós (1906-1969) által dedikált.; Kondor Ernő: Él még a vén cigány. - - népszerű nótái. özv. Kondor Ernőné (szül. Wald Herta Lujza Margit) által dedikált.; Dankó Gyula: Dalrózsák a magyar lányok nótafájáról.; László Imre nótáskönyve. Változó állapotban.
20133.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
7 db énekes-dalos könyv
20134.

7 db énekes-dalos könyv

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Egykezes dob, sérült, h. 19 cm
20135.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Playstation és Philips mikrofonok, jó állapotban.
20136.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
cca 1980 Márai Sándor - Farkas Ferenc: Egy úr Velencéből. (Vendégjáték Bolzanoban.) Opera két felvonásban, zongorakivonat. 1979-1980. Másolat. Félvászon-kötésben, benne bejegyzésekkel, jegyzetekkel lapokon (köztük a Nemzeti Színház nevében Vámos László boldog új évet kívánó kártyáival.)
20137.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Vegyes kotta tétel, összesen 22 db
20138.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Sass Sylvia: Az angyalok bűvöletében. A szerző, Sass Sylvia (1951-) Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas opera-énekesnő, érdemes művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja által DEDIKÁLT példány! Bp., 2011, Ursus Libris. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
20139.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Arany János népdalgyűjteménye. Közzéteszi Kodály Zoltán és Gyulai Ágost. Bp., 1952, Akadémiai Kiadó, 204 p.+ 24 t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés.
20140.

Available for bidding
3 400 HUF
9,21
10,63
Minimum bid:
3 400 HUF
3 400 4 000 4 600
3 db régi, német nyelvű kotta: Felix Mendelssohn Bartholdy: Sämmtliche Lieder und Gesänge für eine Singstimme mit Pianofortebegleitung.; Edvard Grieg: 60 ausgewählte Lieder für eine Singstimme und Klavier.; [Carl Maria von] Weber: Der Freischütz. Oper in 3 Akten. Változó állapotban.
20141.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Szilágyi Domokos - Vermesy Péter: Pimpimpáré. Vers és muzsika gyermekeknek. Kovács András átirataival. Miklósi Dénes illusztrációival. Cluj-Napoca/ Kolozsvár, 2002., Koinónia, 297 p. A Kriterion által 1976-ban megjelentetett kötet (a jó barát, Vermesy Péter írt dallamokat Szilágyi Domokos verseire) ritkán felbukkanó kiegészített, egyúttal új külsőt kapó 2002-es kiadása.  "Több, mint negyedszázaddal az első kiadás után gyermekek, szülők, tanítók, zenepedagógusok ismét kezükbe vehetik a legendás Pipimpárét, két kiváló szerző - egyikük a nyelv, másikuk a zenei hangok művésze - közös játékából, alkotó dialógusából született művét. A játékos zenei olvasmánysorozat egy kortárs, nagy játékos műveivel bővült, Kovács András Ferenc átírásaival, a kiadó ugyanis maradéktalanul szem előtt tartotta a könyv pedagógiai célkitűzéseit. Szilágyi Domokos egyik-másik versére rányomta bélyegét a kor, olyan ünnepek, kényszerű szokások, olykor pedig kifejezések bukkannak elő a verssorokban, amelyeket a mai kisiskolások még csak nem is érthetnek. Mindazonáltal az eredeti dalszövegek is szerepelnek könyvünkben, hiszen két költő különböző korokon átívelő beszélgetése nem tanulság nélküli a mai olvasó számára sem. A reménybeli olvasóra, tehát nem csak az énekesekre is gondolva, aki talán még nem találkozott Szilágyi Domokos dalszövegeknek szánt, de önálló versekként is nagyszerű sziporkáival, könyvünk első felében külön is közöljük a verseket."  Kiadói kartonált papírkötés, az elülső szennylapon tollas firkával.
20142.

Szilágyi Domokos - Vermesy Péter: Pimpimpáré. Vers és muzsika gyermekeknek. Kovács András átirataival. Miklósi Dénes illusztrációival. Cluj-Napoca/ Kolozsvár, 2002., Koinónia, 297 p. A Kriterion által 1976-ban megjelentetett kötet (a jó barát, Vermesy Péter írt dallamokat Szilágyi Domokos verseire) ritkán felbukkanó kiegészített, egyúttal új külsőt kapó 2002-es kiadása.

"Több, mint negyedszázaddal az első kiadás után gyermekek, szülők, tanítók, zenepedagógusok ismét kezükbe vehetik a legendás Pipimpárét, két kiváló szerző - egyikük a nyelv, másikuk a zenei hangok művésze - közös játékából, alkotó dialógusából született művét. A játékos zenei olvasmánysorozat egy kortárs, nagy játékos műveivel bővült, Kovács András Ferenc átírásaival, a kiadó ugyanis maradéktalanul szem előtt tartotta a könyv pedagógiai célkitűzéseit. Szilágyi Domokos egyik-másik versére rányomta bélyegét a kor, olyan ünnepek, kényszerű szokások, olykor pedig kifejezések bukkannak elő a verssorokban, amelyeket a mai kisiskolások még csak nem is érthetnek. Mindazonáltal az eredeti dalszövegek is szerepelnek könyvünkben, hiszen két költő különböző korokon átívelő beszélgetése nem tanulság nélküli a mai olvasó számára sem. A reménybeli olvasóra, tehát nem csak az énekesekre is gondolva, aki talán még nem találkozott Szilágyi Domokos dalszövegeknek szánt, de önálló versekként is nagyszerű sziporkáival, könyvünk első felében külön is közöljük a verseket."

Kiadói kartonált papírkötés, az elülső szennylapon tollas firkával.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Harmat László-Tardy József: A gyógyító zene. Bp., 2013, Új Ember. Kiadói papírkötés, ázásnyomokkal.
20143.

Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF