Military

Number of items: 173

1918 Diósgyőr, cs. és kir. kassai hadkiegészítő kerületi parancsnokság által kiállított igazolvány tényleges katonai szolgálat alóli felmentésről a diósgyőri m. kir. vas- és acélgyár gépmunkása részére, kissé viseltes
19804.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
1945. márc. 15. Abaújszántó, Toborzó levél ,,a négy százados elnyomó német hatalom elleni, a nemzet sorsát is eldöntő uj szabadságharcra [...] A meg nem jelenést a nemzet ügye elleni árulásnak tekintjük és továbi eljárásunkat ehhez szabjuk"
19805.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Hernády Nándor (1879-1939) későbbi alezredes vizitkártya fotója kadét korából
19806.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
1916 Elbert Lipót tizedes által küldött tábori posta levelezőlap "K. u. k. 5. Armeekommando (Q. Abt.) Telegraphen-Felddepot" bélyegzéssel
19807.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
Bronz Vitézségi Érem viselési igazolvány Dr. Ney Oszkár egyévi önkéntes szakaszvezető, a 70. honvéd tartalék tarackos ezred tagja részére, 4 db irredenta levélzáróval levelezőlapra ragasztva
19808.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
ca 1916 Az S.M.S. Árpád, Budapest, Álmos, Balaton osztrák-magyar hadihajók átvételi elismervényei. 4 db, hajópecsétekkel  ca 1916 Receipts of the Austro-Hungarian warships S.M.S. Árpád, Budapest, Álmos, Balaton. 4 pcs, with ship seals
19809.

ca 1916 Az S.M.S. Árpád, Budapest, Álmos, Balaton osztrák-magyar hadihajók átvételi elismervényei. 4 db, hajópecsétekkel

ca 1916 Receipts of the Austro-Hungarian warships S.M.S. Árpád, Budapest, Álmos, Balaton. 4 pcs, with ship seals

Available for bidding
15 000 HUF
40,65
46,88
Minimum bid:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
Az S.M.S. Árpád osztrák-magyar hadihajó átvételi elismervénye dohányárukról hozzátúzött rendelési ívvel. Hajóbélyegző lenyomattal.  Receipt of tobacco products for the Austro-Hungarian warship S.M.S. Árpád with attached order form. With ship's stamp imprint.
19810.

Az S.M.S. Árpád osztrák-magyar hadihajó átvételi elismervénye dohányárukról hozzátúzött rendelési ívvel. Hajóbélyegző lenyomattal.

Receipt of tobacco products for the Austro-Hungarian warship S.M.S. Árpád with attached order form. With ship's stamp imprint.

Available for bidding
5 000 HUF
Minimum bid:
5 000 HUF
5 000 6 000 7 000
cca 1920-1940 A Volt Cs. és Kir. 32-es Tábori Vadászzászlóalj Bajtársi Körének 2 db, kitöltetlen fejléces papírja
19811.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
1912 Eger, Nagy László (1856-1912) cs. és kir. ezredes, a III. oszt. Vaskorona-rend, a Katonai Érdemkereszt és további kitüntetések tulajdonosa halotti értesítője, kis lapszéli sérülésekkel, 23x29 cm
19812.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1870 Balavására, Benteghemi Le Camus Lajos nyug. cs. és kir. lovaskapitány halotti értesítője, sérült, foltos, 22x29 cm
19813.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
1912 Bp., alsó- és felsővadászi Vadászy Ambrus (1848-1912) nyug. honvéd ezredes, volt m. kir. darabont testőrfőhadnagy halotti értesítője, apró lapszéli sérülésekkel, 24x31 cm
19814.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
1914 Bp., alapi Salamon Andor (1870-1914), a m. kir. 1. honvéd tüzérezred századosa, osztályparancsnok halotti értesítője (a déli fronton szerzett sebesülés következtében a budapesti Vöröskereszt Erzsébet Kórházban hősi halált halt), kis lapszéli sérülésekkel, 24x31 cm
19815.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF