cca 1900 Czullik Inez, Czullik Ágost, a Liechtenstein hercegi kertek igazgatója lányának portréja, kabinetfotó Anton Wildt (Budweis) műterméből, a hátoldalon német nyelvű sorokkal, 16,5x10,5 cm
cca 1890-1900 Magyar főnemest (az Aranygyapjas rend lovagja) ábrázoló grafikáról készült fénykép, keményhátú fotó Grünbaum Károly és Társa munkácsi műterméből, 16x11 cm (Ritka!)
1943 Kodály Zoltán (1882-1967) zeneszerző vezényli a Kádár Kata balladásból készült film zenéjét, énekel Szilvássy Margit operaénekesnő (jobbra), aki fellépett a Milánói Scalaban is, "Várkonyi Studio", a fotó hátoldalán pecsételve, leírással, a művésznő hagyatékából, 10x14 cm
cca 1870 Clara (Klara) Ziegler (1844-1909) német színésznő Herzog von Fronsac szerepében, Leonhard Kohl von Kohlenegg "Machiavella" c. darabjában. Kabinetfotó, Franz Hanfstaengl, München, jó állapotban, 16,5x11 cm // cca 1870 Clara (Klara) Ziegler (1844-1909) German actress as Herzog von Fronsac in Leonhard Kohl von Kohlenegg's play "Machiavella". Cabinet card from the studio of Franz Hanfstaengl in Munich (München), in good condition, 16.5x11 cm
A magyar válogatott kardcsapat: Gerevich Aladár, Rajcsányi László, Kovács, Kárpáti, Pesti, stb., hátoldalon feliratozott, pecséttel jelzett fotó, felületén törésnyom, 12×18 cm
cca 1880-1890 Kossuth Lajos (1802-1894) időskori portréja, nagyméretű fotó Giuseppe Ambrosetti olasz fényképész műterméből, fekete bársonyborítású gyászkeretben, látható: 18x14 cm, külső méret: 39x34,5 cm