Available for bidding
24464.
1 800 HUF
4,88 EUR, 5,63 USD
1 800 HUF
Zarek, Otto: Begierde. Roman einer Weltstadtjugend. (Dedikált.) Berlin, 1930. Paul Zsolnay Verlag (Gedrucken bei R. Kiefel, Salzburg). 702 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: "In Erinnerungen rufen [...] ihre freudlichen Gastgeben von Rákóczi ucca [...] Herzlichst, Otto Zarek. Budapest, in Juni 1935." Otto Zarek (1895-1958) német író kortárs fiatalokról szóló melodrámáját Tábori Pál fordította magyarra "Vágyak vására" címmel, a nagyvárosi regénytematika iránt élénken érdeklődő Nova Irodalmi Kiadó gondozásában. Néhány oldalon halvány foltosság. Az első nyomtatott oldal szerzői dedikációja felett négy évvel korábbról való, angol nyelvű ajándékozási bejegyzés, hordozó levelének fűzése a gerincnél megerősítve. Sérült gerincű korabeli egészvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |