Tétel

Available for bidding

Bid:

4 200 5 000 5 500

4 000 HUF
10,84 EUR, 12,50 USD

Minimum bid:

4 200 HUF

Description:

Callot, Jacques: Callots neueingerichtetes Zwergenkabinett. Herausgegeben von Wilhelm Fraenger. Faksimilierte Neuausgabe mit fünfzig Kupferstichen in groteskem Rahmen.
Erlenbach-Zürich, 1922. Eugen Rentsch Verlag [12] p. + 50 t.
Groteszk törpefigurákat közzé tevő albumunk Jacques Callot (1592-1635), a Firenzében tanult, kalandos életű francia rézmetsző és illusztrátor munkája nyomán készült. A firenzei vásáros népélet komikus típusait törpék képében megjelenítő rézmetszeteit "Varie figure gobbi di Jacobo Callot" címmel adta ki (Nancy, 1622 körül), a kiadást követően a rajzait sokan másolták. A háborúkkal teli XVII. század során az album feledésbe merült, ám a XVIII. század elején egy német vállalkozó fantáziát látott a műben, és "Il Calotta resuscitato oder neu eingerichtes Zwechen Cabinet" címen, német nyelvű szatirikus versekkel kiegészített szöveglapokon újra kiadta a Callot-rajzokat. Kötetünk ennek az 1710 körüli, groteszk, késő barokk albumnak a hasonmása.
Az első előzéken régi kereskedői könyvjegy.
(Die Komische Bibliothek).
Színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF