Available for bidding
24969.
4 000 HUF
10,84 EUR, 12,50 USD
4 000 HUF
Gróf Apponyi Sándor emlékezete. (Számozott.)
[Budapest], (1926). Magyar Bibliophil Társaság (Globus ny. rt.) 1 t. (címkép) + 57 + [3] p. + 8 t. (ebből egy kétszínnyomású). Egyetlen kiadás.
Előfizetők részére készült bibliofil kötet számozott példánya. Kolofon: "Ezt a művet díszelnökének, gróf Apponyi Sándornak emlékére a Magyar Bibliophil Társaság adta ki. A szedést és nyomást Reiter László tervei szerint a Globus Rt. végezte. Készült 300 számozott példányban a Társaság tagjai számára az 1926. évi tagilletményül. [Ez a] 112. szám".
Apponyi Sándor (1844-1925) diplomata, főrendiházi tag, műgyűjtő, bibliofil, bibliográfus. Nevezetes hungarika-gyűjteményét 1924-ben a Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárára hagyta. Az életpálya előtt tisztelgő tanulmánygyűjtemény cikkeit Apponyi Albert, Dézsi Lajos, Hóman Bálint, Ferenczi Zoltán és Végh Gyula írta.
Példányunk fűzése a fedőborítóknál meglazult.
Fűzve, aranyozott, hiányos, sérült gerincű kiadói borítóban. Körülvágatlan, részben felvágatlan példány.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |