Available for bidding
24913.
6 000 HUF
16,26 EUR, 18,75 USD
6 000 HUF
[Folyóirat] Könyvtári Szemle. Könyvtárak, olvasók és könyvgyűjtők havi értesítője. Szerkesztette: Kőhalmi Béla. III. évfolyam, 1-12. szám. (1915. január - 1915. december).
Budapest, 1915. Lantos A. könyvkereskedése. [4] + 224 p. + 1 t.
A Kőhalmi Béla által szerkesztett Könyvtári Szemle 1913-1917 között jelent meg. Hasábjain könyvtárügyi szakcikkek, nyomdászat- és olvasástörténeti ismeretterjesztő cikkek, bibliofil hírek sorakoztak.
A tartalomból: Szabó Ervin: Az európai kultúrközösség a háború után. Az új városi könyvtár Debrecenben -- Gárdonyi Albert: Könyvcenzúra és a ritka könyvek -- Haraszti Károly: A pesti nyomdák a 19. század első felében -- Rexa Dezső: A pápai főiskola könyvtára 1843-ban -- Kacziány Géza: Könyvtáraink károsodása 1849-ben -- Dienes László: Walter Hoffmann könyvtárügyi törekvései -- Walter Hoffmann: A könyvkölcsönzés hét parancsolata -- Kremmer Dezső: Horánszky Lajos könyvtára -- Dienes László: Könyvtárak és a békemozgalom.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén. Jó példány.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |