Available for bidding
22606.
Books: History
4 000 HUF
10,84 EUR, 12,50 USD
4 000 HUF
Goncourt, Edmond - Goncourt, Jules:
Marie Antoinette. Übersetzt ind herausgegeben von Konrad Merling.
München, 1923. Rösl & Cie. Verlag (Buchdruck von Julius Klinkhardt in Leipzig). 1 t. (címkép) + 343 + [1] p.
A Goncourt-fivérek, azaz Edmond (1822-1896) és Jules (1830-1870) Goncourt a XIX. századi francia irodalom és művelődéstörténet-írás meghatározó szerzői. Műgonddal kidolgozott regényeiket, illetve korrajzaikat közösen írták, a kortárs és történelmi valóság számos fellelhető dokumentumát elsőként szőtték műveikbe, és nem zárkóztak el az élet zaklatottabb részeinek, árnyoldalainak ábrázolásától sem. Ekként a Goncourt-fivérek a naturalista, sőt a lélektani regényírás alapítói is egyben. Rendkívüli műgonddal írt regényeiket ugyanakkor csak a szűkebb szakma olvasta, valódi népszerűséget csak az írótársaik között értek el. A tragikus sorsú, 1793-ban kivégzett Marie Antoinette francia királynéról írt korrajzuk eredeti nyelven először 1858-ban jelent meg, első német fordítása az 1860-as években látott napvilágot. Példányunk a mű modern fordításából származik.
Díszesen aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |