Available for bidding
22709.
Books: History
15 000 HUF
40,65 EUR, 46,88 USD
15 000 HUF
Csete Antal:
Gizela királyné sírjáról.
Pest, 1862. Pfeifer Nándor bizománya (Horék Egyed ny., Esztergom). [2] + 24 p. Egyetlen kiadás.
Csete Antal (1804-1872) veszprémi prépost és őrkanonok rövid történeti értekezése Bajor Gizella (984-1065) magyar királyné, Szent István özvegyének későbbi életszakaszáról. Szerzőnk nem kevesebbet állít, hogy a híradások, mely szerint Szent István halála után a jámbor életű Gizella botrányokba keveredett volna, s emiatt élete utolsó részét Passauban élte volna le, hamisak; a boldog emlékezetű Gizella királyné voltaképpen Magyarországon hunyt el, sírja is Veszprémben, a királynék városában keresendő, passaui legendájának keletkezése pedig leginkább az egykori királyné bajor gyökereinek köszönhető.
Feliratozott, keretdíszes, enyhén sérült gerincű kiadói félvászon kötésben, ritka könyv.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |