Antique

Number of items: 190

14017.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
150 000 HUF
406,50
468,75
Minimum bid:
150 000 HUF
150 000 180 000 200 000
14018.

Available for bidding
20 000 HUF
54,20
62,50
Minimum bid:
20 000 HUF
20 000 24 000 28 000
14019.

Available for bidding
130 000 HUF
352,30
406,25
Minimum bid:
130 000 HUF
130 000 150 000 180 000
cca 1938-1940 Wanderer Werke Continental írógép, magyar billentyűzettel, korának megfelelő állapotban. /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
14020.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Buddhista csakli / Tsaklik. Istenséget ábrázoló miniatűr festmények, beavatási kártyák 4 db, kézzel festett 6x7 cm, XIX. sz. üvegezett keretben. 29x32 cm         Buddhist Tsaklis. Miniature paintings depicting deities, initiation cards 4 pcs, hand-painted 6x7 cm, in a glazed frame. 19th. century 29x32 cm
14021.

Available for bidding
15 000 HUF
40,65
46,88
Minimum bid:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
Buddhista csakli / Tsaklik. XIX. sz. Istenséget ábrázoló miniatűr festmények, beavatási kártyák 4 db, kézzel festett 6x7 cm, üvegezett keretben. 29x32 cm Buddhist Tsaklis. Miniature paintings depicting deities, initiation cards 4 pcs, hand-painted 6x7 cm, in a glazed frame. 19th century 29x32 cm
14022.

Available for bidding
15 000 HUF
40,65
46,88
Minimum bid:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
Buddhista sztupa rajza, kínai felhőkontúrokkal, paszpartuban, üvegezett keretben. 10x12 cm / 27x32 cm
14023.

Available for bidding
15 000 HUF
40,65
46,88
Minimum bid:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
Japán Inró, orvosságos dobozka. Bambusz. XIX. sz. vége, Japán. Minden oldalán és az alján is gazdagon faragott plasztikus díszítésekkel és felirattal.  Az inro a japán műtárgyak egyik legkülönlegesebbike: orvosságos lakkdobozka, melynek széleit alul megkötött selyemzsinór futja körbe, ez fenn valamilyen ellensúlyban (rendszerint necukében végződik, amit átbújtattak a kimonó öve, az obi alatt, s úgy hordták. Változatos megformálásuk, ábrázolataik az Edo-kori (1600?1867) lakkművészet gazdagságát, no meg tulajdonosaik vagyoni és társadalmi állását tükrözték, mivel orvossághordozóként e korban használták; annak előtte, ahogy jelentése is utal rá (?pecsétkosár?) a pecsétnyomót és viaszt tartották benne. A Meidzsi-kor (1868?1912) és a nyugati öltözködés elterjedése óta már inkább csak a gyűjtők csemegéje.
14024.

Japán Inró, orvosságos dobozka. Bambusz. XIX. sz. vége, Japán. Minden oldalán és az alján is gazdagon faragott plasztikus díszítésekkel és felirattal.
Az inro a japán műtárgyak egyik legkülönlegesebbike: orvosságos lakkdobozka, melynek széleit alul megkötött selyemzsinór futja körbe, ez fenn valamilyen ellensúlyban (rendszerint necukében végződik, amit átbújtattak a kimonó öve, az obi alatt, s úgy hordták. Változatos megformálásuk, ábrázolataik az Edo-kori (1600?1867) lakkművészet gazdagságát, no meg tulajdonosaik vagyoni és társadalmi állását tükrözték, mivel orvossághordozóként e korban használták; annak előtte, ahogy jelentése is utal rá (?pecsétkosár?) a pecsétnyomót és viaszt tartották benne. A Meidzsi-kor (1868?1912) és a nyugati öltözködés elterjedése óta már inkább csak a gyűjtők csemegéje.

Available for bidding
15 000 HUF
40,65
46,88
Minimum bid:
16 000 HUF
16 000 19 000 22 000
Buddha Amida Japán 19. sz vége. Fínoman faragott elefántcsont, talpán jelzett.    A Buddha Amida (szanszkritul: Amitábha) a mahájána buddhizmus, különösen a Tiszta Föld buddhizmus egyik központi alakja, akit végtelen fénynek és életnek (Amitábha/Amitájusz) neveznek, és az "Örökös Fény" vagy "Határtalan Fény" Buddha néven is ismert, aki egy paradicsomi világot, a Sukh?vat?t (Tiszta Föld) kormányozza, ahová a hívőket várja. Fontos a japán buddhizmusban, ahol az "Amida Butsu" néven ismert, és híveit a nevének ismételt mormolásával (nembutsu) hívja a nyugati paradicsomba. 12,5 cm   Amida Buddha Japan late 19th century. Finely carved ivory, marked on the base. Amida Buddha (Sanskrit: Amitabha) is a central figure in Mahayana Buddhism, especially Pure Land Buddhism, who is called the Infinite Light and Life (Amitabha/Amitayus) and is also known as the "Eternal Light" or "Limitless Light" Buddha, who presides over a paradise world, Sukh?vat? (Pure Land), where he awaits his devotees. He is important in Japanese Buddhism, where he is known as "Amida Butsu", and calls his devotees to the Western Paradise by repeatedly chanting his name (nembutsu). 12.5 cm
14025.

Buddha Amida Japán 19. sz vége. Fínoman faragott elefántcsont, talpán jelzett.
A Buddha Amida (szanszkritul: Amitábha) a mahájána buddhizmus, különösen a Tiszta Föld buddhizmus egyik központi alakja, akit végtelen fénynek és életnek (Amitábha/Amitájusz) neveznek, és az "Örökös Fény" vagy "Határtalan Fény" Buddha néven is ismert, aki egy paradicsomi világot, a Sukh?vat?t (Tiszta Föld) kormányozza, ahová a hívőket várja. Fontos a japán buddhizmusban, ahol az "Amida Butsu" néven ismert, és híveit a nevének ismételt mormolásával (nembutsu) hívja a nyugati paradicsomba. 12,5 cm

Amida Buddha Japan late 19th century. Finely carved ivory, marked on the base. Amida Buddha (Sanskrit: Amitabha) is a central figure in Mahayana Buddhism, especially Pure Land Buddhism, who is called the Infinite Light and Life (Amitabha/Amitayus) and is also known as the "Eternal Light" or "Limitless Light" Buddha, who presides over a paradise world, Sukh?vat? (Pure Land), where he awaits his devotees. He is important in Japanese Buddhism, where he is known as "Amida Butsu", and calls his devotees to the Western Paradise by repeatedly chanting his name (nembutsu). 12.5 cm

Available for bidding
70 000 HUF
189,70
218,75
Minimum bid:
70 000 HUF
70 000 80 000 95 000
Angol indiai katona emlékei. jelzett réz tálka és doboz, katonai címerrel d: 12 cm, 20 cm
14026.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Csont felvágottas vagy olivabogyós tű és áttört csont dísz.
14027.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
cca 1930 Brunsviga 13ZK mechanikus számológép, 23x22x14 cm /// cca. 1930 Brunsviga 13ZK mechanical calculator, 23×22×14 cm
14028.

Available for bidding
22 000 HUF
59,62
68,75
Minimum bid:
22 000 HUF
22 000 26 000 30 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 516:
From 20 December to 8 January

End of bidding: 19:00 8 January

Viewing: 6 to 8 January
Item pick up from 12 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 23 January
Pay-off from 28 January

Holiday opening hours:
20. December Saturday: 10-15
22. December Monday: 12-17
23. December Tuesday: 10-17

Our office will be closed from 24. December to 5. January.
Opening: Tuesday, January 6th 10 am

Please wait for the payment requests with postage before you send your payment!

  Events