cca 1938-1940 Wanderer Werke Continental írógép, magyar billentyűzettel, korának megfelelő állapotban. /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
Buddhista csakli / Tsaklik. Istenséget ábrázoló miniatűr festmények, beavatási kártyák 4 db, kézzel festett 6x7 cm, XIX. sz. üvegezett keretben. 29x32 cm Buddhist Tsaklis. Miniature paintings depicting deities, initiation cards 4 pcs, hand-painted 6x7 cm, in a glazed frame. 19th. century 29x32 cm
Buddhista csakli / Tsaklik. XIX. sz. Istenséget ábrázoló miniatűr festmények, beavatási kártyák 4 db, kézzel festett 6x7 cm, üvegezett keretben. 29x32 cm Buddhist Tsaklis. Miniature paintings depicting deities, initiation cards 4 pcs, hand-painted 6x7 cm, in a glazed frame. 19th century 29x32 cm
Japán Inró, orvosságos dobozka. Bambusz. XIX. sz. vége, Japán. Minden oldalán és az alján is gazdagon faragott plasztikus díszítésekkel és felirattal. Az inro a japán műtárgyak egyik legkülönlegesebbike: orvosságos lakkdobozka, melynek széleit alul megkötött selyemzsinór futja körbe, ez fenn valamilyen ellensúlyban (rendszerint necukében végződik, amit átbújtattak a kimonó öve, az obi alatt, s úgy hordták. Változatos megformálásuk, ábrázolataik az Edo-kori (1600?1867) lakkművészet gazdagságát, no meg tulajdonosaik vagyoni és társadalmi állását tükrözték, mivel orvossághordozóként e korban használták; annak előtte, ahogy jelentése is utal rá (?pecsétkosár?) a pecsétnyomót és viaszt tartották benne. A Meidzsi-kor (1868?1912) és a nyugati öltözködés elterjedése óta már inkább csak a gyűjtők csemegéje.
Buddha Amida Japán 19. sz vége. Fínoman faragott elefántcsont, talpán jelzett. A Buddha Amida (szanszkritul: Amitábha) a mahájána buddhizmus, különösen a Tiszta Föld buddhizmus egyik központi alakja, akit végtelen fénynek és életnek (Amitábha/Amitájusz) neveznek, és az "Örökös Fény" vagy "Határtalan Fény" Buddha néven is ismert, aki egy paradicsomi világot, a Sukh?vat?t (Tiszta Föld) kormányozza, ahová a hívőket várja. Fontos a japán buddhizmusban, ahol az "Amida Butsu" néven ismert, és híveit a nevének ismételt mormolásával (nembutsu) hívja a nyugati paradicsomba. 12,5 cm
Amida Buddha Japan late 19th century. Finely carved ivory, marked on the base. Amida Buddha (Sanskrit: Amitabha) is a central figure in Mahayana Buddhism, especially Pure Land Buddhism, who is called the Infinite Light and Life (Amitabha/Amitayus) and is also known as the "Eternal Light" or "Limitless Light" Buddha, who presides over a paradise world, Sukh?vat? (Pure Land), where he awaits his devotees. He is important in Japanese Buddhism, where he is known as "Amida Butsu", and calls his devotees to the Western Paradise by repeatedly chanting his name (nembutsu). 12.5 cm
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF
100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF
200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF
500.000 HUF
over 10.000.000 HUF
1.000.000 HUF
News
Auction 516:
From 20 December to 8 January
End of bidding: 19:00 8 January
Viewing: 6 to 8 January
Item pick up from 12 January on Andrássy Avenue
Payment deadline is 23 January
Pay-off from 28 January
Holiday opening hours:
20. December Saturday: 10-15
22. December Monday: 12-17
23. December Tuesday: 10-17
Our office will be closed from 24. December to 5. January.
Opening: Tuesday, January 6th 10 am
Please wait for the payment requests with postage before you send your payment!