Available for bidding
14018.
Antique
20 000 HUF
54,20 EUR, 62,50 USD
20 000 HUF
Türkmén Szárik küszöbszőnyeg. cca 1820-1860, sérülésekkel, 100x70 cm. /// "Felvetője natúr, fehér, az elszövő sötétbarna. Csomózása emelt, jobbra nyitott, aszimmetrikus, csomószáma: 1248 / köbdm. Színei: fehér, sötétbarna, sötétkék, sötétzöld, padlizsán, élénk- és rézvörös, meggyszín. Szokatlanul erőteljes színvilága, melyből az élénkvörös helyenként bevérzett. Középtengelyében öt, alulról felfelé egyre kisebbedő, a tauk gölre emlékeztető medalionnal. Az élénkvörös mezőt két oldalról, felezett tekke és csaudor köztesgölök keretezik. Bordűrje nagyon archaikus, a szalorokon használtakra emlékeztet. Kopott, csonkolt."
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |