Books: Travelling, Local History

Number of items: 357

19024.

6 500 HUF
17,62
20,31

19025.

8 000 HUF
18

Cholnoky Jenő:  Balaton. 120 képpel. Budapest, [1937]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 191 + [1] p. + 24 t. (kétoldalas). Első kiadás. Cholnoky Jenő (1870-1950) földrajztudós, földrajzi író klasszikus kismonográfiája a Balatonról. Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas geológiai ábrákkal, térképvázlatokkal. A munka elsősorban a tó geológiai és meteorológiai jellegzetességeire koncentrál, de röviden kitér a térség történetére és emberföldrajzára is. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Díszesen aranyozott kiadói egészvászon kötésben, jó példány.
19026.

Cholnoky Jenő: Balaton. 120 képpel.
Budapest, [1937]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 191 + [1] p. + 24 t. (kétoldalas). Első kiadás.
Cholnoky Jenő (1870-1950) földrajztudós, földrajzi író klasszikus kismonográfiája a Balatonról. Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas geológiai ábrákkal, térképvázlatokkal. A munka elsősorban a tó geológiai és meteorológiai jellegzetességeire koncentrál, de röviden kitér a térség történetére és emberföldrajzára is.
(A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.)
Díszesen aranyozott kiadói egészvászon kötésben, jó példány.

8 000 HUF

19027.

7 000 HUF
18,97
21,88

19028.

7 000 HUF
18,97
21,88

19029.

7 000 HUF
18,97
21,88

19030.

6 000 HUF

19031.

6 000 HUF

19032.

6 000 HUF

19033.

6 000 HUF

Vofkori György: Csíkszereda és Csíksomlyó képes története, Typografika, Békéscsaba, 2007 . Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval.
19034.

6 000 HUF

19035.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF