Tétel

Available

Buy:

  Add to cart   Remove

12 000 HUF
32,52 EUR, 37,50 USD

Description:

Mosolygó József: Tokaj és vidéke.
Budapest, 1930. Magyar Városok Monografiája Kiadóhivatala (Elek-nyomda). 191 + [1] p. + 4 t. (kétoldalas). Első kiadás.
Mosolygó József (1883-1959) görögkatolikus lelkész, helytörténész. Városmonográfiája Hegyalja társadalom- és gazdaságtörténetét tekinti át, a középkori kezdetektől a jelenkorig. A számos jogtörténeti részletet, anekdotát közreadó munka a dualizmus korától a gazdasági és művelődési fejlődés részletein szívesen elidőz, nagy erővel méltatja a társadalomba mélyen beágyazott egyházak, egyesületek és iskolák szerepét. A lelkész hazafias szellemben írt monográfiája nem feledkezik el Tokaj első világháborús hősi halottjainak lajstromozásáról sem. Függelékben Hegyalja más településének rövid jellemzése, valamint adatközlői életrajzok.
A címlapon és a belív egy oldalán régi gyűjteményi bélyegzés.
(Magyar városok monografiája.)
Aranyozott, kissé kopott, enyhén sérült, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán Tokaj városának aranyozott, dombornyomású címerével.

Share:

Photo of the item taken by : ufk