Tétel

18 000 HUF
48,78 EUR, 56,25 USD

Description:

Klopstock, Friedrich Gottlieb: Klopstocks Werke: Oden. Erster-Zweyter Band. [Egybekötve].
[Lipcse] Leipzig, 1798. Bey Georg Joachim Göschen. XII + 331 + [1] p.; [4] + VIII + 308 p. Első gyűjteményes kiadás.
Friedrich Gottlieb Klopstock (1724-1803) német költő. Az érzékenység korának (a XVIII. század második felének) jelentős, népszerű költője. Messiás című eposzán kívül elsősorban ódáiról ismert. Összes műveinek kiadása még a költő életében megkezdődött, a 12 kötetes Klopstock-összkiadás 1798-1817 között jelent meg. Köteteink, az összkiadás két nyitókötete időrendben tartalmazza ódáit, a pályakezdéstől a jelenkorig (1747-1797).
Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzések és gyűjteményi bélyegzés.
Poss.: Budapesti Korcsolyázó Egylet.
Aranyozott gerincű korabeli félbőr kötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk