Tétel

Available

Buy:

  Add to cart   Remove

3 000 HUF
8,13 EUR, 9,38 USD

Description:

Fodor András: Az idő foglya. [Versek.] (Dedikált.)
Budapest, (1974). Szépirodalmi Könyvkiadó (Szegedi Nyomda). 178 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Pelejtei Tibornak, kedves bajtársamnak sorsunk azonos cellájába; és kaposfői honfitársnőmnek, Ilonának sok szeretettel ajánlom: Fodor Bandi. 974. VII. 5".
Fodor András (Kaposmérő, 1929 - Fonyód, 1997) költő, író, esszéíró, könyvtáros. Első, Eötvös-kollégista korában írt versei az Illyés Gyula-féle Válasz folyóiratban jelentek meg az 1940-es évek végén. A Rákosi-érában műfordításból élt, a forradalom előtt a Csillag folyóirat versrovatát vezette. Első kötete 1955-ben jelent meg, második kötetét bírálat érte, innentől kezdve az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályán dolgozott. Nyolcadik kötetét könyvtári kollégáinak, munkatársainak dedikálta.
Prov.: Pelejtei Tibor könyvtáros, az OSZK Múzeum utcai Könyvtártudományi és Módszertani Osztályának vezetője.
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, eredeti védőborítóban. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk