Books: Judaica

Number of items: 41

21332.

3 000 HUF

21333.

2 400 HUF

Zsidó lexikon. Szerk.: Ujvári Péter. H.n., 1987, Blackburn International Inc., [14]+1028 p. Reprint kiadás (az 1929-ben megjelent könyv hasonmása). Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval.
21334.

2 800 HUF

Babilóniai Talmud. Sábát traktátus. (Kivonat az 1890. évi vilnai kiadásból.) Vilna [Vilnius], 1898, Tipografia Rozenkrants i Shriftzettster. Héber nyelven. Félvászon-kötésben, megviselt állapotban, kézzel írt feljegyzésekkel.
21335.

2 400 HUF

21336.

2 400 HUF

Feasts & Festivals in Israel. Fetes En Israel. Edited by. I. Klinov. Tel-Aviv, 1951, "Laam" Israel Publishing Co. Angol, francia és héber nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói haránt-alakú fém plakettel díszített egészvászon-kötésben, kopott borítóval. + Héber imakönyv. Kiadói aranyozott kartonált papírkötés, kopott borítóval.
21337.

2 400 HUF

21338.

2 400 HUF

A Dohány utcai Zsinagóga 150 éve. Tudományos konferencia a Dohány utcai Zsinagógáról 2010. május 2-3. Bp., 2010. Kiadói kartonált kötés, gerinc sérült, egyébként jó állapotban.
21339.

2 200 HUF
5,96
6,88

Mesélő házak - mesélő emberek. Fejezetek a veszprémi zsidó közösség történetéből. Összeáll.: Máthé Éva. Az összeállító által DEDIKÁLT példány. Veszprém, 2005, Veszprémi Zsidó Hitközség - Veszprémi Zsidó Örökségi Alapítvány. Kiadói papírkötés. + Irene Gut Opdyke - Jennifer Armstrong: Kéz kezemmel. A holocaust túlélőinek és megmentőjüknek emlékére. Ford.: Nagy Imre. 2001, Trivium. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kopott borítóval.
21340.

1 600 HUF

21341.

2 000 HUF

Fernando Joannes: A zsidó vallás. Bp., 1990, Gondolat. Kiadói papírkötés. + Flavius Josephus: A zsidók története. (XI-XX. könyv.) Bp., 1966, Gondolat. Kiadói félvászon-kötés, szakadt, kissé hiányos kiadói papír védőborítóban.
21342.

1 600 HUF

Mezei András: Adorno. Zsidó versek. DEDIKÁLT! Sam Herciger illusztrációival. Bp.,[1994.], Belvárosi. 3. kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
21343.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF