Tétel

3 000 HUF
8,13 EUR, 9,38 USD

Description:

Liba-játék. A számos országban ismert lúdjáték magyar nyelvű változatának kihajtható, színes, illusztrált játéktáblája. (1970 körül).
[Budapest, 1970 körül]. [Minerva - Zrínyi Nyomda]. Kihajtható, színes játéktábla, mérete: 320x470 mm 330x480 mm méretű kartonlapon.
Színes játéktáblánk a számos országban, a 16. századtól ismert, körökre osztott társasjáték, a lúd-játék játék magyar változatához tartozik. A 2-6 játékos által játszható játék célja játékostársainknál előbb elérni a 81-es számú célmezőre. A kockadobással meghatározott mennyiségű mezőt előre lépve a játékos libafigurájával időről időre illusztrált játékmezőre lép, amelynek utasításait végre kell hajtania, így előre vagy hátra kell mozognia, kimarad egy körből, játékpénzt kell fizetnie vagy éppenséggel játékpénzhez jut. A játék legnagyobb kiszúrása természetesen a kezdőmezőre való visszalépés. Játékunknak nem is annyira játékmechanikája érdekes, hanem grafikai világa, mely hamisítatlanul magyar hangulatot áraszt. 1970 körül készült játékunk nélkülözi ugyan a játékosok valódi döntési lehetőségeit: a játékosok voltaképpen csak utasításokat hajtanak végre; ám ebben az időben a játékélményt a színes mezőkre való lépés falusi eseményei, illetve a versenyélmény önmagában is működtette.
Enyhén kopott játéktábla, jobb alsó sarkán apró gyűrődéssel.
Vászoncsíkkal összefogott, kétleveles kartontábla.

Share:

Photo of the item taken by : ufk