Ships Balaton

Number of items: 13

Szabó Tamás (szerk.): Nagy Balaton-köynv. A '60-as, '70-es, '80-as évek képeivel. Kecskemét, MezőHír Média Kft. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
17479.

20 000 HUF
54,20
62,50

Bittner Sándor: Bakonyi triász-lamellibranchiaták. [A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza I. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geologiája. Függelék: A Balatonmellék paleontológiája II. köt. 3. rész.] Bp., 1901, Hornyánszky Viktor, 97+1 p.+IX (a táblák előtt magyarázó lapokkal, kőnyomatú képtáblák) t. Átkötött modern félvászon-kötés, bekötött elülső papírborítóval, régi intézményi bélyegzésekkel.
17480.

Bittner Sándor: Bakonyi triász-lamellibranchiaták. [A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei I. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza I. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geologiája. Függelék: A Balatonmellék paleontológiája II. köt. 3. rész.]
Bp., 1901, Hornyánszky Viktor, 97+1 p.+IX (a táblák előtt magyarázó lapokkal, kőnyomatú képtáblák) t. Átkötött modern félvászon-kötés, bekötött elülső papírborítóval, régi intézményi bélyegzésekkel.

6 000 HUF

A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geológiája. Geofizikai függelék. I-III. szakasz. Kiadja: Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága. I. köt.: Ingamérések. Sterneck Róberttől.; II. köt.: A Balaton nívófelülete s azon a nehézség változásai. Báró Eötvös Lórándtól.; III. köt.: 1901 nyarán végzett földmágnességi mérések. Steiner Lajostól. Egy térképpel, 33 ábrával és számos táblázattal.; Bp., 1908, Kilián Frigyes, (Hornyánszky-ny.), 2+28+2 p.+1 (kihajtható térkép) t.;+61+1;+2+27+1 p. Bekötött papírborítóval. Átkötött modern egészvászon-kötés, régi bélyegzéssel, jó állapotban.
17481.

A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geológiája. Geofizikai függelék. I-III. szakasz. Kiadja: Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága.
I. köt.: Ingamérések. Sterneck Róberttől.;
II. köt.: A Balaton nívófelülete s azon a nehézség változásai. Báró Eötvös Lórándtól.;
III. köt.: 1901 nyarán végzett földmágnességi mérések. Steiner Lajostól. Egy térképpel, 33 ábrával és számos táblázattal.;
Bp., 1908, Kilián Frigyes, (Hornyánszky-ny.), 2+28+2 p.+1 (kihajtható térkép) t.;+61+1;+2+27+1 p. Bekötött papírborítóval. Átkötött modern egészvászon-kötés, régi bélyegzéssel, jó állapotban.

6 000 HUF

A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. Geologiai, petrografiai, mineralogiai és ásványchemiai függelék I-VIII. rész. [Egy kötetben.] Kiadja: Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága. I. rész: Laczkó Dezső: Veszprém városának és tágabb környékének geológiai leírása.; II. rész: Vitális István: A balatonvidéki bazaltok.; III. rész: Schafarzik Ferenc: A Balatonfelvidéken és a déli Bakonyban található régibb erupciós kőzetek és néhány szedimentum kőzettani vizsgálata.; IV. rész: Sommerfeldt, Ernst: A déli Bakony bazaltos kőzetein eszközölt petrográfiai-kémiai vizsgálatok.; V. rész.: Melczer Gusztáv: A Balatonfenék homokjairól.; VI. rész: Treitz Péter: A Balaton-tó fenékiszapjának és altalajának fizikai alakulása és ásványtani összetétele.; VII. rész: Emszt Kálmán: A Balaton fenékiszapjának és altalajának chemiai alkata.; VIII. rész: Emszt Kálmán-Horváth Béla-Ilosvay Lajos-Szinyei Merse Zsigmond: Balatonmelléki kőzetek, vizek és gáz chemiai elemzése. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. I. köt. A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. 1. rész. A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geologiája. Bp., 1911, Kilián Frigyes, (Hornyánszky-ny.), 6+189+5 p.+ 1 (kétlapos) t. + 2 (színes, kihajtható geológiai térképek: Veszprém város környékének részletes geologiai térképe, Veszprém város részletes geologiai térképe ) t.;+4+169+1 p.+2 (a táblák előtt magyarázó lapokkal) t.+2;+2+13+3+;+2+16+2+17-18;+2+2;+2+18 p.+XI (táblázatok) t.;+16+2+17+3 p. Fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Bekötött papírborítóval. Átkötött modern egészvászon-kötés, névbejegyzéssel, jó állapotban.
17482.

A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. Geologiai, petrografiai, mineralogiai és ásványchemiai függelék I-VIII. rész. [Egy kötetben.] Kiadja: Magyar Földrajzi Társaság Balaton-Bizottsága.
I. rész: Laczkó Dezső: Veszprém városának és tágabb környékének geológiai leírása.;
II. rész: Vitális István: A balatonvidéki bazaltok.;
III. rész: Schafarzik Ferenc: A Balatonfelvidéken és a déli Bakonyban található régibb erupciós kőzetek és néhány szedimentum kőzettani vizsgálata.;
IV. rész: Sommerfeldt, Ernst: A déli Bakony bazaltos kőzetein eszközölt petrográfiai-kémiai vizsgálatok.;
V. rész.: Melczer Gusztáv: A Balatonfenék homokjairól.;
VI. rész: Treitz Péter: A Balaton-tó fenékiszapjának és altalajának fizikai alakulása és ásványtani összetétele.;
VII. rész: Emszt Kálmán: A Balaton fenékiszapjának és altalajának chemiai alkata.;
VIII. rész: Emszt Kálmán-Horváth Béla-Ilosvay Lajos-Szinyei Merse Zsigmond: Balatonmelléki kőzetek, vizek és gáz chemiai elemzése.
A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. I. köt. A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. 1. rész. A Balaton környékének földrajzi leírása, orografiája és geologiája.
Bp., 1911, Kilián Frigyes, (Hornyánszky-ny.), 6+189+5 p.+ 1 (kétlapos) t. + 2 (színes, kihajtható geológiai térképek: Veszprém város környékének részletes geologiai térképe, Veszprém város részletes geologiai térképe ) t.;+4+169+1 p.+2 (a táblák előtt magyarázó lapokkal) t.+2;+2+13+3+;+2+16+2+17-18;+2+2;+2+18 p.+XI (táblázatok) t.;+16+2+17+3 p. Fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Bekötött papírborítóval. Átkötött modern egészvászon-kötés, névbejegyzéssel, jó állapotban.

10 000 HUF

1915 A Duna Passautól a Fekete tengerig. Első Cs. Kir. Szab. Duna-Gőzhajózási Társaság (DDSG). Fekete-fehér fotókkal illusztrált ismertető kiadvány. Kiadói papírkötés, kissé sérült, viseltes borítóval és gerinccel, helyenként foltos, tulajdonosi bejegyzéssel, mellékletek nélkül, 160 p.
17483.

800 HUF

Becske Ödön: Kishajók szerkesztése és építése. Bp., 1976, Műszaki. 2. kiadás. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
17484.

2 800 HUF

Marjai Imre 2 könyve:  Hajómodellezés. Bp., 1980, Műszaki. Kiadói kartonált papírkötésben.; Készítsünk hajómodellt! Hobbi sorozat. Bp., 1987, Móra Ferenc. Könyvkiadó. Fekete-fehér képekkel, 3 db melléklettel. Kiadói papírkötés.;
17485.

Marjai Imre 2 könyve:
Hajómodellezés. Bp., 1980, Műszaki. Kiadói kartonált papírkötésben.;
Készítsünk hajómodellt! Hobbi sorozat. Bp., 1987, Móra Ferenc. Könyvkiadó. Fekete-fehér képekkel, 3 db melléklettel. Kiadói papírkötés.;

2 000 HUF

17486.

2 200 HUF
5,96
6,88

Scharnow, Ulrich: Seefahrt. Transpress Lexikon. Berlin, VEB Verlag. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, jó állapotban.
17487.

800 HUF

Entz Géza - Sebestyén Olga: A Balaton élete. Bp., 1942, Kir. M. Természettudományi Társulat, VIII+366 p.+ XLIV (fekete-fehér fotók) t. Kiadói félvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, kissé foltos gerinccel.
17488.

4 000 HUF

Modelli Sergal, Galeone Elisabettiano, hajómodell tervrajzok, 9 db nagyméretű tervrajz + többnyelvű útmutató füzet, kissé sérült, foltos kiadói mappában
17489.

1 800 HUF

1988 Jachtnapló, Jeney Zoltán "HAVA-RIA" nevű jachtja, néhány oldalon bejegyzésekkel
17490.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF