Engravings

Number of items: 88

ca 1650-1900 Nagy ládányi metszet, nyomat, okmány, nyomtatvány, közötte kézzel írt levelek, réz és acél metszetek, átnézendő
16338.

6 000 HUF

Fried Probst Aug. Kätz Bécs ca 1700-as rézmetszetű látképe nagy méretben, cink lemezre nyomva 60x20 cm
16339.

8 000 HUF

1860 A Pesti Megyeház és Pestmegye tanácskozó terme, 2 db színezett rotációs fametszet, papír, jelzés nélkül. Vasárnapi Újságból kiemelt, néhány apró folttal, 14x20 cm körüli méretben
16341.

3 800 HUF
10,30
11,88

Alexander (Haliogabalus) és Maximinus Thrax, Spilius Macrinus, Antonius római uralkodók tetteit bemutató lap Münster, Sebastian: Cosmographiae. Basel, 1580. , fametszet, papír, . Színezett fametszet 5 db képpel Lap méret 22x35 cm
16342.

10 000 HUF

Jacques Callot (1592-1635): Szűz Mária győzelme a démonok felett. Rézmetszet, jelzett, üvegezett keretben. 5,5x9,5 cm / 21x27 cm Régi árverési címkével
16343.

20 000 HUF
54,20
62,50

cca 1810 Gyula várának látképe, metszet, kartonra ragasztva, 6×8 cm
16344.

5 000 HUF

cca 1914-1916 Habsburg császári és király család, rajta I. Ferenc József, Károly főherceg, trónörökös (IV. Károly), Zita főhercegné, Otto főherceg, Mária Valéria főhercegnő, Ferenc Salvator főherceg, Lipót bajor királyi herceg és mások, papír, litográfia, üvegezett fa keretben, 39x50, keret: 43x55 cm
16345.

10 000 HUF

cca 1914 Hohenzollern német császári-család, rajta II. Vilmos császár, papír, litográfia, foltos, üvegezett fa keretben, 36x49, keret: 43x55 cm
16346.

10 000 HUF

Japán művész: Jelenet. Fametszet, papír, jelzés nélkül. Üvegezett fakeretben. 22x35 cm
16347.

14 000 HUF
37,94
43,75

vitéz Pataky Ferenc (1897-1962): Árpád fejedelem, a honfoglaló magyarság vezére, és európai helyzetének megalapozója, bölcs uralkodó és eszményi katona. Nagy méretű ofszet grafika, üvegezett keretben, 40x58 cm
16348.

16 000 HUF
43,36
50,00

[Metszet] A Maison Gagelin párizsi divatház négy női ruhakölteménye utcai sétákhoz. A Journal de Desmoiselles folyóirat 1863. évi májusi számának acélmetszetű melléklete. (1863). Paris, 1863. Imprimerie Gilquin et Dupain. Acélmetszet, mérete: 250x350 mm egy 270x390 mm méretű lapon. Divatképünk a tehetős családok 14-18 éves hölgytagjai érdeklődésére számot tevő párizsi divatlapból, a "Journal de Desmoiselles"-ből, a kontinens egyik legtekintélyesebb, ízlésformáló magazinjából származik. Illusztrációnk öt női modellje az Eugénia francia császárné által divatba hozott krinolint, az 1850-es évektől a császárság végéig uralkodó terebélyes, földet söprő, harangszoknyás kosztümöt viseli. A legújabb utcai divat fényes atlaszszövetből készült felsőruha, pártaszerű fejdísz és tekintélyes nyakcsokor viselését is követelte. A teljes testet takaró felsőkabát modelljeinken eltakarja a deréktájt változatlanul kötelező erős fűzést, ez utóbbi csak jobb oldali, felsőkabátot nem viselő modellünkön tanulmányozható. Részletgazdag divatképünk alján az öt ruhaköltemény neve: Fathura, Feuella, Regina, Bluet és Spahis, a háttérben korabeli szalonbelső, vázával, függönyökkel, négyágú fali csillárral, ornamentikus keretben elhelyezett tapétaajtóval, mely fölött a divatház neve diszkréten húzódik meg. Divatképünk kihajtható mellékletként szerepelt a lapban, a lapszélen és a hajtások mentén szakadásnyomok, bal oldalt alul apró folt, a lapszéleken enyhe elszíneződés. Jó állapotú lap.
16349.

[Metszet] A Maison Gagelin párizsi divatház négy női ruhakölteménye utcai sétákhoz. A Journal de Desmoiselles folyóirat 1863. évi májusi számának acélmetszetű melléklete. (1863).
Paris, 1863. Imprimerie Gilquin et Dupain. Acélmetszet, mérete: 250x350 mm egy 270x390 mm méretű lapon.
Divatképünk a tehetős családok 14-18 éves hölgytagjai érdeklődésére számot tevő párizsi divatlapból, a "Journal de Desmoiselles"-ből, a kontinens egyik legtekintélyesebb, ízlésformáló magazinjából származik. Illusztrációnk öt női modellje az Eugénia francia császárné által divatba hozott krinolint, az 1850-es évektől a császárság végéig uralkodó terebélyes, földet söprő, harangszoknyás kosztümöt viseli. A legújabb utcai divat fényes atlaszszövetből készült felsőruha, pártaszerű fejdísz és tekintélyes nyakcsokor viselését is követelte. A teljes testet takaró felsőkabát modelljeinken eltakarja a deréktájt változatlanul kötelező erős fűzést, ez utóbbi csak jobb oldali, felsőkabátot nem viselő modellünkön tanulmányozható. Részletgazdag divatképünk alján az öt ruhaköltemény neve: Fathura, Feuella, Regina, Bluet és Spahis, a háttérben korabeli szalonbelső, vázával, függönyökkel, négyágú fali csillárral, ornamentikus keretben elhelyezett tapétaajtóval, mely fölött a divatház neve diszkréten húzódik meg.
Divatképünk kihajtható mellékletként szerepelt a lapban, a lapszélen és a hajtások mentén szakadásnyomok, bal oldalt alul apró folt, a lapszéleken enyhe elszíneződés.
Jó állapotú lap.

6 000 HUF

[Metszet] A Maison Gagelin párizsi divatház öt női ruhakölteménye a legújabb báli szezonhoz. A Les Modes Parisiennes divatlap acélmetszetű melléklete. (1867). Paris, [1867]. Imprimerie Moine et Falconer. Acélmetszet, mérete: 250x385 mm egy 265x385 méretű lapon. Az 1843-1875 között megjelenő párizsi divatlap, a "Les Modes Parisiennes" a jól szituált polgárcsaládok iránymutató orgánuma volt. Vezető grafikusa Francois Compte-Calix, részletgazdag, dupla oldalas divatképünk is az ő munkája. Illusztrációnk öt modellje az Eugénia császárnő által az 1850-es években divatba hozott, fűzött, megközelíthetetlenséget sejtető, terebélyes, földet söprő krinolinszoknyás kosztümöket viseli, amely a korábbi évekhez képest már veszített bőségéből, és átmenetet jelent a császárság bukása után megjelenő, természetesebbnek tűnő turnűr-viseletekhez. A kosztüm felett fényes atlaszselyemből készült felsőruházat, amely sejtetni engedi a fűzőviseletet is. Az otthoni öltözet hajba tűzött fejdíszt is megkövetelt divatképünk tanúsága szerint. Részletgazdag divatképünk alján az öt ruhaköltemény neve: Andréa, Altesse, Sultan, Nabad és Matinée, a háttérben korabeli szalonbelső, tükörrel és függönnyel, kanapéval, nehéz bútorokkal és vázákkal, mintás tapétákkal, háromágú fali csillárokkal, a középen elhelyezett benyílóval, melynek belsejében szerényen meghúzódik a divatház megnevezése. Jó állapotú lap, hátoldalán apró javítással.
16350.

[Metszet] A Maison Gagelin párizsi divatház öt női ruhakölteménye a legújabb báli szezonhoz. A Les Modes Parisiennes divatlap acélmetszetű melléklete. (1867).
Paris, [1867]. Imprimerie Moine et Falconer. Acélmetszet, mérete: 250x385 mm egy 265x385 méretű lapon.
Az 1843-1875 között megjelenő párizsi divatlap, a "Les Modes Parisiennes" a jól szituált polgárcsaládok iránymutató orgánuma volt. Vezető grafikusa Francois Compte-Calix, részletgazdag, dupla oldalas divatképünk is az ő munkája. Illusztrációnk öt modellje az Eugénia császárnő által az 1850-es években divatba hozott, fűzött, megközelíthetetlenséget sejtető, terebélyes, földet söprő krinolinszoknyás kosztümöket viseli, amely a korábbi évekhez képest már veszített bőségéből, és átmenetet jelent a császárság bukása után megjelenő, természetesebbnek tűnő turnűr-viseletekhez. A kosztüm felett fényes atlaszselyemből készült felsőruházat, amely sejtetni engedi a fűzőviseletet is. Az otthoni öltözet hajba tűzött fejdíszt is megkövetelt divatképünk tanúsága szerint. Részletgazdag divatképünk alján az öt ruhaköltemény neve: Andréa, Altesse, Sultan, Nabad és Matinée, a háttérben korabeli szalonbelső, tükörrel és függönnyel, kanapéval, nehéz bútorokkal és vázákkal, mintás tapétákkal, háromágú fali csillárokkal, a középen elhelyezett benyílóval, melynek belsejében szerényen meghúzódik a divatház megnevezése.
Jó állapotú lap, hátoldalán apró javítással.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 515:
From 9 to 18 December

End of bidding: 19:00 18 December

Viewing: 15 to 18 December
Item pick up from 20 December on Andrássy Avenue
Payment deadline is 9 January
Pay-off from 14 January

Holiday opening hours:
20. December Saturday: 10-15
22. December Monday: 12-17
23. December Tuesday: 10-17

Our office will be closed from 24. December to 5. January.
Opening: Tuesday, January 6th 10 am

Please wait for the payment requests with postage before you send your payment!

  Events