Books: Tales

Number of items: 64

Ullmann, W[ilhelm] O[tto]: Panni a kertben. Ford.: Nemes Nagy Ágnes. Dresden-Laubegast,én.,Jugendland, 5 sztl. lev. Félvászon-kötés, keménytáblákkal, kis kopással
21557.

5 000 HUF

Pilinszky János: Aranymadár. Első kiadás. Bp., 1957, Magvető.   A költőnek az első, 1946-ban megjelent Trapéz és Korlát című kötete után tizenegyévi kényszerű hallgatást követően ez a második nyomtatásban megjelent könyve. Pilinszky 1949-től nem publikálhatott. Ez idő alatt verses meséket írt, és egy ilyen típusú könyvvel (Aranymadár) térhetett vissza az irodalmi életbe. A kötet illusztrátora Márkus Anna festőművész, aki 1955-ben feleségül ment Pilinszkyhez, majd néhány hónap múlva elváltak. Anna az 56-os forradalom után Párizsba emigrált, ahol újból férjhez ment, de Pilinszkyvel mindvégig jó barátságban maradtak. Anna Mark (Márkus Anna) Budapesten született 1928-ban. 1946-tól 1950-ig a Képzőművészeti Főiskolán tanul festő szakon, mestere Berény Róbert. 1950-től az Állami Bábszínház díszletműhelyében dolgozik. 1956 és 1959 között Németországban, 1959-tól Párizsban él. 1982-től 1984-ig a párizsi Cité des Arts ösztöndíjasa. 1964 óta több mint harminc önálló kiállítást rendez franciaországi, németországi és svájci galériákban, 1990 -ben a budapesti Vasarely Múzeumban. Művei - közöttük művészkönyvek is - magyar, francia, német és belga közgyűjteményekben szerepelnek. Festészete kezdetben figuratív, szürrealista jellegű, képei klasszikus olajfesték-technikával készülnek. Párizsban a konstruált absztrakció fele fordul művészete. Egyidejűleg technikát is vált: márványpor-homok-műgyanta keverékéből reliefeket készít, melyek architektonikus fény-árnyék, tér- és texturális hatásokra épülnek. A nyolcvanas évektől kezdve és a kilencvenes években a monokrómia felé fordul, főként fehér vagy fekete színekben dolgozik. Egyidejűleg grafikai munkásságot is folytat. Egyedi művei szitanyomat alapra gouache-sal krétával és ceruzával készülnek. A gouache-ok terét a megdolgozott felületek és a fehér alap kontrasztja teremti meg. Színviláguk kezdetben fekete-fehér, legújabb munkáin a földszínek dominálnak.  Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
21558.

Pilinszky János: Aranymadár. Első kiadás. Bp., 1957, Magvető.

A költőnek az első, 1946-ban megjelent Trapéz és Korlát című kötete után tizenegyévi kényszerű hallgatást követően ez a második nyomtatásban megjelent könyve. Pilinszky 1949-től nem publikálhatott. Ez idő alatt verses meséket írt, és egy ilyen típusú könyvvel (Aranymadár) térhetett vissza az irodalmi életbe. A kötet illusztrátora Márkus Anna festőművész, aki 1955-ben feleségül ment Pilinszkyhez, majd néhány hónap múlva elváltak. Anna az 56-os forradalom után Párizsba emigrált, ahol újból férjhez ment, de Pilinszkyvel mindvégig jó barátságban maradtak. Anna Mark (Márkus Anna) Budapesten született 1928-ban. 1946-tól 1950-ig a Képzőművészeti Főiskolán tanul festő szakon, mestere Berény Róbert. 1950-től az Állami Bábszínház díszletműhelyében dolgozik. 1956 és 1959 között Németországban, 1959-tól Párizsban él. 1982-től 1984-ig a párizsi Cité des Arts ösztöndíjasa. 1964 óta több mint harminc önálló kiállítást rendez franciaországi, németországi és svájci galériákban, 1990 -ben a budapesti Vasarely Múzeumban. Művei - közöttük művészkönyvek is - magyar, francia, német és belga közgyűjteményekben szerepelnek. Festészete kezdetben figuratív, szürrealista jellegű, képei klasszikus olajfesték-technikával készülnek. Párizsban a konstruált absztrakció fele fordul művészete. Egyidejűleg technikát is vált: márványpor-homok-műgyanta keverékéből reliefeket készít, melyek architektonikus fény-árnyék, tér- és texturális hatásokra épülnek. A nyolcvanas évektől kezdve és a kilencvenes években a monokrómia felé fordul, főként fehér vagy fekete színekben dolgozik.
Egyidejűleg grafikai munkásságot is folytat. Egyedi művei szitanyomat alapra gouache-sal krétával és ceruzával készülnek. A gouache-ok terét a megdolgozott felületek és a fehér alap kontrasztja teremti meg. Színviláguk kezdetben fekete-fehér, legújabb munkáin a földszínek dominálnak.

Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.

6 000 HUF

Janikovszky Éva: Málnaszörp és szalmaszál. DEDIKÁLT! Bp., 1979, Móra. Kiadói kartonált kötés, belül a gerincnél kissé elvált.
21559.

4 000 HUF

La Fontaine összes meséi. Bp., Dante. Félvászon kötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
21560.

3 000 HUF

Ransome, Arthur: Fecskék és fruskák. Bp., Athenaeum. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
21561.

3 000 HUF

Autós Peti és barátja a soffőr. Ford.: Nyilas Jenő. Byssz Róbert rajzaival. Bp., [1934], Révai, 89+(3) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, tulajdonosi bejegyzéssel.
21562.

2 800 HUF

Molnár Ferenc: A Pál-utcai fiúk. Bp., 1911, Franklin-Társulat. Kartonált kötés, lapok éle foltos.
21563.

2 800 HUF

Majthényi György: Ali basa meg a kacsa. Iser József rajzaival. Bp., Singer és Wolfner. Félvászon kötés. sérült gerinc, kopottas kötéstábla, kopottas állapotban.
21564.

2 800 HUF

Bodó Béla: Brumi Mackóvárosban. Bp., 1957, Móra Ferenc Könyvkiadó. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
21565.

2 400 HUF

P. Ábrahám Ernő: A Csudaszarvas. Árva királyfi trilógia I. Jaschik Álmos képeivel és könyvdíszeivel. Apponyi Albert bevezetőjével. Bp.,(1926), Pallas, 238 p. +36 t.Kiadó illusztrált félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, az utolsó lap (239/240 p.) és a hátsó szennylap hiányzik.
21566.

2 400 HUF

Kamarás István OJD: Karácsonyi angyal. Karácsonyi mesék kisebbeknek és nagyobbaknak. DEDIKÁLT! Kamarás Milán rajzaival. Bp., 2012, Luther Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21567.

2 400 HUF

Thomas, Adrienne: Andrea. Regény fiatal leányok számára. Benedek Kata rajzaival. Bp., Singer és Wolfner. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
21568.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF