Books: Judaica

Number of items: 55

21274.

Menóra könyvek I-IV. Judaika kolligátum: Kiss József: Jokli. Wien, 1925, Garai Irodalmi és Nyomdai Rt., 47 p., Sass Irén: Hires zsidó asszonyok. Wien, 1925. 59+ (6)p.;
Heinrich Heine: A bacharachi rabbi. Budapest, 1925. Garai, 72p., Dánién Telekes Béla fordítása. dr. Molnár Ernő bevezetésével. Bp., 1925. Garai. 64p. Egészvászon kötésben.

4 000 HUF

Dr. Guttmann Mihály - Bloch Mózes: A hálácháról. Bp., 2009. Megjelent 250 példányban. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
21275.

4 000 HUF

Bátki György: Túlszárnyalás. Munkaszolgálatos rajzok, Ukrajna, 1942-1943. H.n., 2014. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21276.

3 000 HUF

21277.

Ítéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. (Szerkesztette: Vida Márton.)
Budapest, 1939. (Szerkesztő - Lőbl D. és Fia ny.). 62 + [2] p. Egyetlen kiadás.
A zsidótörvények idején készült, oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti fényképpel illusztrált kiadvány a magyarság politikai, kulturális céljaiban részt vállaló zsidó kiválóságok példájával érvel a zsidóság kirekesztése ellen. A kiadvány érdekes tipográfiai megoldása a munkában szereplő zsidó és magyar származású közéleti szereplők (költők, írók, képzőművészek, zeneszerzők, színészek, vállalkozók, országgyűlési képviselők, háborús hősök, sportolók) neveinek eltérő szedése.
Kiadói papírkötésben borítón gyűrődéssel

3 200 HUF
8,67
10,00

21278.

3 200 HUF
8,67
10,00

Antalffy Tibor:  Antiszemita volnék? (Budapest), 1990. A szerző magánkiadása (Diafilmgyártó Vállalat). 113 + [1] p. Egyetlen kiadás. Az iskoláit Budapesten és Melbourne-ben végző Antalffy Tibor (sz. 1933) szabadgondolkodó, műszaki munkák fordítója zsidó és keresztény hitről vallott kritikai nézeteit fejti ki magánkiadású kötetében. A munka második része héber olvasásmód szerint kötve. Fűzve, Váczi András színes rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
21279.

Antalffy Tibor: Antiszemita volnék? (Budapest), 1990. A szerző magánkiadása (Diafilmgyártó Vállalat). 113 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Az iskoláit Budapesten és Melbourne-ben végző Antalffy Tibor (sz. 1933) szabadgondolkodó, műszaki munkák fordítója zsidó és keresztény hitről vallott kritikai nézeteit fejti ki magánkiadású kötetében. A munka második része héber olvasásmód szerint kötve.
Fűzve, Váczi András színes rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

3 000 HUF

21280.

2 800 HUF

1925 Mult és Jövő. Zsidó irodalmi, művészeti, társadalmi és kritikai folyóirat. Szerk.: Patai József. XV. évfolyam. 1925. január-december. Bp., Mult és Jövő Kiadóhivatala (Korvin Testvérek-ny.), VIII+401+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, viseltes, sérült borítóval és gerinccel, a címlapon és több lapon bejegyzésekkel, helyenként foltos lapokkal, egy sérült, kijáró lappal.
21281.

2 800 HUF

Tóra kiadás. Berlin, 1957. Brit Biblia társulat. 1384p. Elvált gerincű papírkötésben
21282.

2 400 HUF

Asch, Schalom: Moszkva, Varsó. Bp., 1938, Dénes Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
21283.

2 400 HUF

Hayim Halevy Donin: Zsidónak lenni. Kalauz a zsidóság előírásainak betartásához. Ford.: Naftali Kraus és Mikes Katalin. Bp., 1998, Göncöl, 286+(2) p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21284.

2 400 HUF

Évkönyv. Kiadja az Izr. Magyar Irodalmi Társulat. Szerk.: Bánóczi József. Bp., 1907., Izr. Magyar Irodalmi Társulat,(Franklin-ny.), 407 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült elülső szennylappal.
21285.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF