Books: Judaica

Number of items: 55

Stoics István: A zsidók királya. h.n., é.n., Élet és Egészség Kiadása. Kiadói papírkötés. 48p.
21262.

2 600 HUF
7,05

És beszéld el fiadnak. Zsidó hagyományok Magyarországon. Féner Tamás felvételeivel, Scheiber Sándor szövegével. (Bp.,1984), Corvina,(Révai-ny.),155 + [1] p. Első kiadás. Kötetünk a magyarországi zsidó hagyományok gazdagon illusztrált albuma, Scheiber Sándor (1913-1985) néprajztudós, irodalomtörténész, nyelvész, a budapesti Rabbiképző Intézet igazgatójának szövegével. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
21263.

2 000 HUF

Benoschofsky Ilona: Magyarországi zsidó művésze. Kaposvár,1985,Miniatűr Könyvgyűjtők Klubja Kaposvári Csoportja. Minikönyv. "Megjelent 200 példányban, ebből 100 példány számozott, 1-100-ig piros számozással, valódi bőrkötésben, 101-200-ig fekete számozással, kék nly-műbőrkötésben." Számozott (54./100) példány, piros számozással. Kiadói fekete bőr-kötés, fém plakettel, a hátsó borító foltos.
21264.

2 000 HUF

Sárga könyv. Adatok a magyar zsidóság háborús szenvedéseiből. 1941-1945. Összeáll.: Vihar Béla. Bp., (1945). Hechaluc-kiadás (Igazság ny.) 216 p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül Sraga Weil grafikusművész szövegközti és egész oldalas illusztrációival. Átkötött félvászon-kötés.
21265.

2 000 HUF
10

Angelika Schindler: Der verbrannte Traum. Jüdische Bürger und Gäste in Baden-Baden. Bühl-Moos, 1992, Elster. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21266.

2 000 HUF

Ünnepi imádságok. A templomban használatos sorrendben. [Ros-hasono ünnepre.] I. köt.: Ros-hasono ünnep első napjára. II. köt.: Ros-hasono ünnep második napjára. Ford.: Schön József. [Bp.], én., Schlesinger Jos. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
21267.

2 000 HUF

A Tóra öt könyve. Sefer Netiboth Haschalom. Netiboth Haschalom. Wajikra. Wien, 1818, Anton Schmid. Korabeli sérült egészbőr kötés
21268.

12 000 HUF

Shavit, Ari: Hazám, az ígéret földje. Izrael győzelme és tragédiája. Bp., 2013, Atlantic. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.  "Felejtsd el, amit eddig tudtál a kibucról, a jaffai narancsról, a Maszadáról, az izraeli atombombáról, a megszállásról, Izrael háborúiról és gazdasági csodájáról. Felejtsd el, mert Ari Shavit durvaságig őszinte monumentális riportjából kiderül, hogy semmi nem úgy volt. A szerző az izraeli atombomba atyjától a volt belügyminiszterig megszólaltat mindenkit, aki még él és tudja az igazságot arról, hogyan vált földönfutóvá 1948-ban Lydda palesztin város 35 ezer lakosa. Hogyan rejtették el izraeli mérnökök a Negev sivatagban épült urándúsítót. Hogyan és miért vált az ezredforduló táján Tel-Aviv a zene, a drog és a szex egyik világközpontjává."
21269.

Shavit, Ari: Hazám, az ígéret földje. Izrael győzelme és tragédiája. Bp., 2013, Atlantic. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.

"Felejtsd el, amit eddig tudtál a kibucról, a jaffai narancsról, a Maszadáról, az izraeli atombombáról, a megszállásról, Izrael háborúiról és gazdasági csodájáról. Felejtsd el, mert Ari Shavit durvaságig őszinte monumentális riportjából kiderül, hogy semmi nem úgy volt.
A szerző az izraeli atombomba atyjától a volt belügyminiszterig megszólaltat mindenkit, aki még él és tudja az igazságot arról, hogyan vált földönfutóvá 1948-ban Lydda palesztin város 35 ezer lakosa. Hogyan rejtették el izraeli mérnökök a Negev sivatagban épült urándúsítót. Hogyan és miért vált az ezredforduló táján Tel-Aviv a zene, a drog és a szex egyik világközpontjává."

8 000 HUF

Kolligátum, 3 mű egy kötetben, közte K. Havas Géza (1905-1945) két dedikált műve:  Korai kapitalizmus - korai szocializmus. Angol szocialisták. Ford. és bevezette: - - . (Bp.), 1940, Szociáldemokrata Párt, 70+(2) p. Egyetlen kiadás.  Új angol szocializmus. Tanulmányok és röpiratok az angol szocializmus köréből. Ford. és bevezette: - - . Bp., 1941, Szociáldemokrata Párt, 72 p. Egyetlen kiadás.  Mindkét mű címlapján K. Havas Géza (Nagykanizsa, 1905 - Gunskircheni koncentrációs tábor, 1945) autográf dedikációjával Goldberger Pál (feltehetőleg Gilly-Goldberger Pál (Bécs, 1881 - Łódźi gettó, 1942) válogatott labdarúgó, kapus) részére.  Továbbá hozzákötve: Dr. Lajos Iván: Németország háborús esélyei a német szakirodalom tükrében. Pécs, 1939, Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt., 99+(1) p. Félvászon-kötésben, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
21270.

Kolligátum, 3 mű egy kötetben, közte K. Havas Géza (1905-1945) két dedikált műve:

Korai kapitalizmus - korai szocializmus. Angol szocialisták. Ford. és bevezette: - - . (Bp.), 1940, Szociáldemokrata Párt, 70+(2) p. Egyetlen kiadás.

Új angol szocializmus. Tanulmányok és röpiratok az angol szocializmus köréből. Ford. és bevezette: - - . Bp., 1941, Szociáldemokrata Párt, 72 p. Egyetlen kiadás.

Mindkét mű címlapján K. Havas Géza (Nagykanizsa, 1905 - Gunskircheni koncentrációs tábor, 1945) autográf dedikációjával Goldberger Pál (feltehetőleg Gilly-Goldberger Pál (Bécs, 1881 - Łódźi gettó, 1942) válogatott labdarúgó, kapus) részére.

Továbbá hozzákötve: Dr. Lajos Iván: Németország háborús esélyei a német szakirodalom tükrében. Pécs, 1939, Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt., 99+(1) p.
Félvászon-kötésben, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.

6 000 HUF

1914 Mult és Jövő. IV. évf. január-május, július-augusztus. Nem teljes évfolyam.Zsidó irodalmi, művészeti, társadalmi és kritikai folyóirat. Az Orsz. Magyar Izr. Közművelődési Egyesület Kulturbizottsága közreműködésével szerk. Dr. Patai József. Bp., 1914, Hornyánszky Viktor-ny., VIII+301+1+355-451+1 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Átkötött kopott félvászon-kötés, sérült gerinccel, néhány kissé foltos lappal.
21271.

6 000 HUF

Csengey Gusztáv: Izráel története. Az újabb bibliai kritikai eredményeinek nyomán. Eperjes, 1909, Kósch Árpád. Félvászon kötés, lapokon ázásnyomokkal.
21272.

5 000 HUF

Thorleif Boman: A Héber és görög gondolkodásmód egybevetése, Bp., 1998, Magyarországi Református Egyház Kálvin János Kiadója. Kiadói papírkötésben
21273.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF