Tétel

6 000 HUF
16,26 EUR, 18,75 USD

Description:

Liebe, Georg: Das Judentum in der deutschen Vergangenheit. Mit 106 Abbildungen und Beilagen.
[Lipcse] Leipzig, 1903. Verlegt bei Eugen Diederichs (Gedruckt in der Offizin W. Drugulin). [128] p. + 1 t. Első kiadás.
Szövegközti illusztrációkkal rendkívül gazdagon illusztrált, bibliofil kötetünk az 1899-1909 között tizenkét kötetben megjelent, illusztrált művelődéstörténet, a "Monographien zur deutschen Kulturgeschichte" című sorozat önmagában is megálló része. A sorozat valamennyi kötete egy-egy társadalmi réteg történetét tekinti át, a németországi katonaság, nemesség, kézművesség, parasztság és a németországi gyermeklét társadalomtörténetének áttekintése után kötetünk a sokáig gettóban élő németországi zsidóság történetével foglalkozik. Kötetünk rajzai 15-18. századi népkönyvekből származnak, nyitóképét Robert Engels (1866-1926) grafikusművész készítette.
(Monographien zur deutschen Kulturgeschichte. Band XI.)
Aranyozott, illusztrált kiadói vászonkötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel. Szép példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk