13658.
Sculptures, statuettes, plaques
70 000 HUF
189,70 EUR, 218,75 USD
Kilényi Gyula (Julio Kilenyi, 1885-1959): Női büszt, 1903. Engóbozott terrakotta, jelzett, kis sérülésekkel, m: 19 cm /// Julio Kilenyi magyar származású, Argentínában majd az Egyesült államokban alkotó szobrász, aki elsősorban érmetervezőként vált világhírűvé. Szobrai ritkán bukkannak fel aukciókon. /// Kilényi Gyula (Julio Kilenyi, 1885-1959): Female Bust, 1903. Engobed terracotta, signed, with minor damages, height: 19 cm /// Julio Kilenyi was a Hungarian-born sculptor who worked in Argentina and later in the United States, best known worldwide as a medal designer. His sculptures rarely appear at auctions.