Maps

Number of items: 135

Vegyes térkép tétel, közte utazási prospektusok, atlasz, közte több sérült, hiányos.
17959.

2 000 HUF

cca 1936-1944 Stoits György: Merre menjek? Budapest közlekedési térképe, hátoldalán utcajegyzékkel, sérült, 61x47 cm. + Budapest térképe, hajtott, kis szakadással, 51x41 cm
17960.

2 400 HUF

cca 1934 Budai hegyek, Kirándulók térképe I. sz., 1 : 37.500, Bp., M. Kir. Állami Térképészet, szakadozott, 62x93 cm
17961.

2 000 HUF

1940 Zsebatlasz. Bp., 1940, M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, 32 p. Benne az új országhatárokkal, a visszatért Felvidék, Kárpátalja, és Erdély területeivel. Kiadói papírkötés, foltos, javított borítóval.
17962.

2 000 HUF

1939 Csonka-Magyarország áttekintő térképe, rajta a visszatért Felvidékkel és Kárpátaljával, 1:750.000, Bp., M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, 70x100 cm
17963.

3 800 HUF
10,30
11,88

Vegyes térkép tétel, 3 db:  1942 A háborús világ térképei. Összeáll.: Balogh János. [Bp., 1942.], Magyar Népművelők Társasága, (Forrás-ny.), a hátsó borító hiányzik, az utolsó lap szakadt, az utolsó előtti lap hiányos, két térképet kiszíneztek, 20 p.  1913 Atlasz a magyar történelem tanításához. Szerk.: Kogutowicz, Károly. Bp., Magyar Földrajzi Intézet, 20+3 p.  1941 Kogutowicz Károly Polgári iskolai atlasza. Bp., M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, foltos, a sarkain sérülésekkel, hiánnyal, rossz, széteső állapotban, 32 p.
17964.

Vegyes térkép tétel, 3 db:

1942 A háborús világ térképei. Összeáll.: Balogh János. [Bp., 1942.], Magyar Népművelők Társasága, (Forrás-ny.), a hátsó borító hiányzik, az utolsó lap szakadt, az utolsó előtti lap hiányos, két térképet kiszíneztek, 20 p.

1913 Atlasz a magyar történelem tanításához. Szerk.: Kogutowicz, Károly. Bp., Magyar Földrajzi Intézet, 20+3 p.

1941 Kogutowicz Károly Polgári iskolai atlasza. Bp., M. Kir. Honvéd Térképészeti Intézet, foltos, a sarkain sérülésekkel, hiánnyal, rossz, széteső állapotban, 32 p.

2 000 HUF

5 db magyar történelmi térkép: I. Ulászló birodalma; A Hunyadi-Újlaki Liga kormányzata alá tartozó terület; A magyar és török végvárak 1576-ban; Rudolf király uralmának legnagyobb kiterjedése 1603-ban; A protestáns vallásgyakorlat szabályozása az 1681:26. t.c.-kel. Vegyes állapotban, 17,5x25 cm körül
17965.

2 000 HUF

29 darab magyar és külföldi modern térkép.
17966.

2 400 HUF

cca 1948 Magyarország autó és távolsági térképe, 1:500 000, szerk. és kiadja: Turner István, vászontérkép, 105,5×77,5 cm
17967.

2 000 HUF

[Térkép] Bénye község átnézeti térképe. Mértéke: 1: 10,000. (1963 körül). [Budapest, 1963 körül] [ny. n.] Stencilezett térképmásolat. Mérete: 480x560 mm egy 650x700 mm méretű térképlapon. A mezőgazdaság kollektivizálása jegyében az 1940-es évek végétől állami gazdaságok és termelőszövetkezetek kezébe jutott az ország földterülete. A jelentősebb kutatói és mérnöki állománnyal is bíró állami gazdaságok területe az 1959-1960. évi fúziók révén folyamatosan bővült. Térképünk feltételezhetően ezen időszak felmérési munkálatainak gyümölcse, mely a Monori Állami Gazdaság és a bényei Népfront termelőszövetkezet tulajdonában álló földek dűlőfelosztását ábrázolja, úthálózati részletekkel. Mezőgazdasági térkép lévén a Pest megyei település belterületét üresen hagyja, ám a határ dűlői pontosan dokumentáltak, néhány felirat pedig a felszínformákra, illetve a termelési ágazatokra is utal (Fazekashegy, Temetőhegy, Pipishalom; Lomenvölgy, Régi szőlők, Régi kertek.) Térképünkön halvány foltosság, felső és alsó szélein apró szakadásnyomok. Jó állapotú térképlap.
17968.

100 HUF
0,27
0,31

17969.

13 000 HUF
35,23
40,63

5 db 3d-s dombornyomott műanyag térkép: Csehszlovákia, Európa 2x, Dél- és Észak Amerika. ca 40x60 cm
17970.

2 600 HUF
7,05

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF