Tétel

12 000 HUF

Description:

Magyarország képes albuma. - Illustrirtes Album von Ungarn. - Album illustré de la Hongrie. - Illustrated Album of Hungary. - Iljusztritovannij album Vengrii.
Budapest, [1910 körül]. Idegenforgalmi és Utazási Vállalat Rt. - Globus Műintézet [2] + 148 + [160] + 201-376 p. + 12 t. Folio.
Magyar, német, francia, angol és orosz nyelven feliratozott, képes országismertető albumunk az ország idegenforgalmi nevezetességeit, természeti és épített örökségét, fürdőhelyeit, valamint gazdasági és kulturális életrevalóságát mutatja be. A MÁV Főpénztára és az Idegenforgalmi és Utazási Vállalat Rt. közös kiadásában megjelent album bőségesen válogat budapesti és vidéki utcaképekből, városi parkok, üdülőhelyek, szállodák panorámafotóiból, mágnáspaloták enteriőrjeiből. Kötetünk második felét képes hirdetések alkotják.
Néhány ív téves helyre kötve. Egy levélen szakadásnyom, három levélen apró levágás, a címlapon és az azt követő néhány levélen apró sérülés. Az előzékeken javítás, példányunk belíve elvált a kötéstábláktól.
Aranyozott, festett, sérült, foltos kiadói egészvászon kötésben, vörös festésű lapszélekkel.

Share:

Photo of the item taken by : ufk