16185.
Closed 508. Online auction
Historical documents, manuscripts
5 000 HUF
1894-1895 "Magyar levelezés Hatfaludy Ella 1894-95." Benne rendkívül szép írással, különféle üzletei írásokkal. Budapest mellett Kassa, Győr, Versec, Késmárk, Besztercebánya, Pozsony, Nagyvárad, Esztergom, Marosvásárhely, Bécs, Fiume, Debrecen, Veszprém városok megjelölésével. Feltehetőleg iskolai füzet, amit a tulajdonosa beköttetett. ["Budapest Székesfővárosi II. kerületi községi nyilvános polgári leányiskola és női kereskedelmi tanfolyam az 1894-95. tanévről" c. értesítőben a 31. oldalon a női kereskedelmi tanfolyam növendékei között szerepel.] Korabeli kopott egészvászon-kötés, 42 sztl. lev.