Tétel

2 400 HUF

Description:

Az esztergomi Keresztény Múzeum kegyérmei és történeti érmei. Közli: Lepold Antal.
Esztergom, 1930. Hunnia Könyvnyomda Vállalat. 112 p. Egyetlen kiadás.
Lepold Antal (1881-1970) művészettörténész, esztergomi kanonok, az esztergomi Keresztény Múzeum igazgatója rövid írásában a Keresztény Múzeumban őrzött, keresztény vonatkozású kegyérmekből és a múzeum világi érméiből összeálló numizmatikai gyűjteményét katalogizálja. A vallásos érmék közt kegyhelyi érmek, Krisztus-érmek, biblikus személyek érmei, egyes szentek érmei, az egyházi érmek közt pápai és érseki érmek; királyi és koronázási érmek és egyes főurak személyi érmei.
Példányunk oldalain kisebb foltosság, első levelén apró pótlás.
XX. század második felében készült, feliratozott félvászon kötésben, az első, eredeti borítófedél bekötve. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk