Tétel

4 000 HUF

Description:

Pásztor Mihály: Buda és Pest a törökuralom után.
Budapest, [1935]. Budapest Székesfőváros házinyomdája. 408 p. + 1 t. (kihajtható) + 1 térkép (kétszínnyomású, kihajtható). Egyetlen kiadás.
Pásztor Mihály (1876-1944) újságíró, közgazdasági szakíró, a Fővárosi Statisztikai Hivatal előadója, Budapest társadalomtörténetének kutatója. Levéltári kutatásokon alapuló monográfiája Pest-Buda török uralmat követő első 40 évének állít emléket. A szerző oklevelek és statisztikai adatsorok nyomán vázolja Pest-Buda 1686-1720 közötti fejlődésének számos aspektusát: demográfiai, gazdasági, jogi, társadalmi, életmódbeli és kulturális viszonyainak változását. A mű vizsgálódása igazán szerteágazó: Pest-Buda nemzetiségi, nyelvi és vallási arányszámain kívül a korabeli önkormányzati rendszert, a tisztviselői kart, a kézművesség összetételét, a helyi bíráskodást, a pest-budai élelmiszer-árakat, táplálkozást, ruházkodást, a szórakozási és művelődési lehetőségeket is bemutatja. Példányunkból egy tábla hiányzik.
(Statisztikai Közlemények 73. kötet 1. sz.)
Korabeli egészvászon kötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk