Tétel

Catalogue number:

19548.
Closed 498. Online auction
Books: History

3 000 HUF

Description:

Deér József: Pogány magyarság, keresztény magyarság.
(Budapest, 1938). Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 271 + [3] p. + 4 t. (kétoldalas). Első kiadás.
Deér József (1905-1972) történész, középkorász, egyetemi tanár. Összefoglaló munkája a pogányból kereszténnyé váló magyar közösség régi hagyományban gyökerező politikai és alkotmányos kereteit vizsgálja. A szerző megállapítja, hogy a magyarság hagyományosan befogadó magatartást tanúsított az itt talált és a később beköltöző népekkel, a szokatlanul erős vezetői tekintély hatására pedig a Kárpát-medence népei harmonikusan együttműködtek egymással a középkori magyar államban.
A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés.
Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén kopott kiadói védőborítóban. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk