Tétel

3 000 HUF

13

Description:

Wakan Shugaen (Japán és kínai festmények antológiája)1759-ben jelent meg Kandában,
Edóban (a mai Tokió), Heishichi Machida fafaragó tollából. Ez az illusztrált művészeti kézikönyv híres japán és kínai festményeket gyűjt össze, valamint magyarázatokat ad a
kapcsolódó technikákról és terminológiáról. Művészek és irodalmi szakemberek egyaránt értékelik referenciaként, széles téma- és festészeti módszerválasztékot kínálva. A könyv fanyomtatású illusztrációkat tartalmaz, elsősorban monokróm tusstílusban. Papírkötés, a borító sérült, foltos, kopott, néhány szakadt, egy-két gyűrött lappal, néhány illusztrációba beleszíneztek, foltos lapokkal.

Share:

Photo of the item taken by : bt