Tétel

5 000 HUF

14

Description:

Tóth Ervin: Csúfondáros rajzolatok. (Számozott, a szerző és a kötet két művésze által is aláírt példány.)
(Zalaegerszeg, 1943). Zrínyi Nyomda Rt. 91 + [1] p. + 1 t. Egyetlen kiadás.
Tóth Ervin kötete a kortárs magyar karikatúra-művészet rövid, gazdagon illusztrált körképe. Kolofon: "E könyvból a Zrínyi Nyomdai Rt. gépein 500 számozott példány készült a szerző kézjegyével. A számozás rendjében ez a könyv a 126. példány. Tóth Ervin (aláírás)."
Kötetünk oldalszámozáson belüli tábláján Bordás Ferenc grafikusművész eredeti, aláírt fametszete, a 35. oldalon Radványi-Román Károly fametszete alatt szintén saját kezű aláírás. A további illusztrációkat Dinnyés Károly, Dobry Lajos, Drahos István, Faragó Géza, Mata János, Molnár C. Pál, Gy. Szabó Béla, Szűr-Szabó József, Pesthy István, Pintér Jenő, Pólya Tibor, Toncz Tibor, Nemes Török János és Vadász Endre készítették.
A kolofon oldalon régi ajándékozási bejegyzés.
Illusztrált, enyhén kopott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk