Engravings

Number of items: 42

Visegrád romjai (Ruinen des Schlosses Vicegrad). Acélmetszet, papír, jelzés nélkül, üvegezett fakeretben. 9,5x15 cm
14810.

2 000 HUF

Ludwig Rohbock (1820-1883) - Friedrich Foltz (-): Pécsvárad. Acélmetszet, papír, jelzett a metszeten, Druck & Verlag v. G. G. Lange in Darmstadt, Lauffer és Stolp Pest, kissé foltos, üvegezett fakeretben. 12x16 cm
14811.

2 000 HUF

Gustav Bauernfeind (1848-1904) festménye után: Forum Romanum. Rotációs fametszet, papír, jelzett a metszeten. 11x15,5 cm Üvegezett fakeretben.
14812.

2 000 HUF

William French (1815-1898) : Ems látványosságai. Acélmetszet, papír, jelzett a metszeten, 19x23 cm. Üvegezett, kissé sérült fakeretben.
14813.

900 HUF
2,44
2,81

5 db olasz, német, osztrák városokat és várakat ábrázoló metszet, részben jelzettek a metszeten, változó állapotban, 9x16 cm körül
14814.

900 HUF
2,44
2,81

14815.

4 000 HUF

14816.

2 000 HUF

Wohl Janka (1846-1901): költő, író, szerkesztő litografált portréja 15x18 cm Nagy papíron
14817.

3 000 HUF

14818.

900 HUF
2,44
2,81

[Látkép] A botfalvai templom Erdélyben. Befestigte Kirche in Brenndorf, Siebenbürgen. Ludwig Rohbock (1824-1893) német grafikusművész részletgazdag acélmetszete a "Magyarország és Erdély eredeti képekben" című illusztrált topográfiai műből. Darmstadt, (1864). Druck und Verlag von G. G. Lange. Tónusos acélmetszet, mérete: 150x110 mm, lemezméret: 170x130 mm, lapméret: 320x255 mm. Ludwig Rohbock (1824-1893) nürnbergi grafikusművész, tájképfestő. Európa számos országát bejárta, a Duna vidékét először 1855-ben kereste fel, 1856-1863 között utazta be hazánkat, számos vázlatot készítve. Rohbock romantikus látképei kissé idealizálják a valóságot, ám meglepő pontossággal örökítik meg Magyarország és Erdély kiemelt fontosságú épületeit, utca- és városképeit, várromjait és várait, kastélyait, fürdőit és hegycsúcsait, templomait és kolostorait. A német festő kiemelt figyelmet szentelt a bemutatott vidék néprajzi karakterének, a látképek előterében a korabeli városi és népi viseletek eredeti környezetükben tűnnek fel, az előtér emberi jelenetei egyben megörökítik a századközép szokás- és viselkedésrendjét is. Látképünk a barcasági szász falu, Botfalva romjaiban is látványos erődtemplomát ábrázolja. A romos várfalak mentén szász népviseletbe öltözött polgárok. Látképünk a Hunfalvy János szövegével megjelent háromkötetes mű harmadik, Erdélyt részletező kötetében jelent meg, látképünk a kötet 100. oldalához tartozó, éles kontúrú acélmetszet. Jó állapotú lap.
14819.

[Látkép] A botfalvai templom Erdélyben. Befestigte Kirche in Brenndorf, Siebenbürgen. Ludwig Rohbock (1824-1893) német grafikusművész részletgazdag acélmetszete a "Magyarország és Erdély eredeti képekben" című illusztrált topográfiai műből.
Darmstadt, (1864). Druck und Verlag von G. G. Lange. Tónusos acélmetszet, mérete: 150x110 mm, lemezméret: 170x130 mm, lapméret: 320x255 mm.
Ludwig Rohbock (1824-1893) nürnbergi grafikusművész, tájképfestő. Európa számos országát bejárta, a Duna vidékét először 1855-ben kereste fel, 1856-1863 között utazta be hazánkat, számos vázlatot készítve. Rohbock romantikus látképei kissé idealizálják a valóságot, ám meglepő pontossággal örökítik meg Magyarország és Erdély kiemelt fontosságú épületeit, utca- és városképeit, várromjait és várait, kastélyait, fürdőit és hegycsúcsait, templomait és kolostorait. A német festő kiemelt figyelmet szentelt a bemutatott vidék néprajzi karakterének, a látképek előterében a korabeli városi és népi viseletek eredeti környezetükben tűnnek fel, az előtér emberi jelenetei egyben megörökítik a századközép szokás- és viselkedésrendjét is. Látképünk a barcasági szász falu, Botfalva romjaiban is látványos erődtemplomát ábrázolja. A romos várfalak mentén szász népviseletbe öltözött polgárok. Látképünk a Hunfalvy János szövegével megjelent háromkötetes mű harmadik, Erdélyt részletező kötetében jelent meg, látképünk a kötet 100. oldalához tartozó, éles kontúrú acélmetszet.
Jó állapotú lap.

4 000 HUF

14820.

1 400 HUF

Martin Engelbrecht - Alexander Gläser: Egy erődített hegyi kastély tervei. ca 1750 5 db Rézmetszet. / Plan of fortified castle. Engravings 5 pcs 39x24 cm
14821.

15 000 HUF
40,65
46,88

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF