Tétel

Catalogue number:

20895.
Closed 491. Online auction
Books: Judaica

24 000 HUF

Description:

Istóczy Győző: Istóczy Győző országgyűlési beszédei, indítványai és törvényjavaslatai 1872-1896. A képviselőház naplójából és irományaiból összegyűjtötte és kiadta önmaga.
Budapest, 1904. Istóczy Győző - Buschmann F. könyvnyomdája. VIII + 408 p. Első kiadás.
Istóczy Győző (1842-1915) jogász, országgyűlési képviselő, az 1870-es évek végétől a galíciai zsidó bevándorlás ellen felszólaló, nagy feltűnést keltett szabadelvű politikus, az Országos Antiszemita Párt alapítója (1883) és parlamentbe juttatója. Összegyűjtött parlamenti felszólalásai gyakran tárgyaltak gazdaságvédelmi és sajtóügyeket, felszólalt az uzsora ellen, a zsidó emancipációval összefüggő kérdésekben, a tiszaeszlári ügyben, illetve a palesztin államalapítás érdekében. A szerző 1896-ig volt a képviselőház tagja, képviselősége utolsó éveiben antiszemita irányultságú pártja szétesett. A korai antiszemita műnek számító felszólalás-gyűjtemény rákerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékére.
Az első előzéken tulajdonosi feliratozás nélküli Ex libris.
Aranyozott gerincű, enyhén foltos korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány, ritka könyv.

Share:

Photo of the item taken by : ufk