Tétel

Catalogue number:

19452.
Closed 491. Online auction
Books: History

6 000 HUF

Description:

Horváth Mihály: Magyarország függetlenségi harczának története 1848 és 1849-ben. Harmadik kötet.
Genfben, 1865. Nyomatott Puky Miklósnál. XI + [1] + 605 + [3] p. Első kiadás.
Horváth Mihály (1809-1878) történész, az MTA tagja, katolikus címzetes püspök. Szabadságharc alatt vállalt kormányzati szerepe miatt Világos után emigrálni kényszerült, a felálló Habsburg-adminisztráció ellenségének tekintette. Genfi emigrációjában, nemzeti szabadelvű szellemben írt szabadságharc-története 1848-1849 egyik legbecsesebb feldolgozása. A háromkötetes mű a szabadságharc bel- és társadalompolitikájára, nemzetiségi és hadi konfliktusaira egyaránt kitér. A munka önmagában is megálló harmadik, befejező kötete az orosz intervenció okaira való tekintettel szokatlanul nagyívű geopolitikai-diplomáciai áttekintéssel nyit, majd 1849 áprilisától 1849 októberéig tekinti át a szabadságharcot vívó ország belpolitikáját, társadalom- és hadpolitikáját: politikai és hadi eseményeit.
Enyhén kopott korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk