Némethy Lajos:
A pesti főtemplom története. I. kötet. [Unicus, több nem jelent meg.]
Budapest, 1890. Rudnyánszky A. könyvnyomdájából. 1 t. (címkép: a pesti főtemplom látképe) + [4] + 422 + [2] p. Egyetlen kiadás.
A mű az alapítástól 1752-ig tárgyalja a Belvárosi Plébániatemplom történetét. Némethy Lajos (1840-1917) római katolikus plébános, történész 1868-tól Budán, 1882-től a Belvárosban szolgált. Főtemplomának története egyben Pest város katolikus szemléletű társadalomtörténete is. Oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti illusztrációval.
Példányunk első négy és utolsó négy levele japán papírral megerősítve.
Gerincén feliratozott, XX. század második felében készült félvászon kötésben, az eredeti borítófedelek bekötve.