Tétel

Catalogue number:

20633.
Closed 490. Online auction
Books: Tales

4 000 HUF

Description:

Magyar cserkészvezetők könyve. Szerkesztette: Sík Sándor. Budapest, 1925. Magyar Cserkészszövetség (Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). 364 p.
Sík Sándor (1889-1963) piarista pedagógus, irodalomtörténész, cserkészvezető. A hazai cserkészmozgalomhoz igen hamar, 1912-ben csatlakozott. A pesti piaristák cserkészparancsnokaként, pedagógiai íróként az 1920-as évek elején állította össze gyakorlati kézikönyvét. A munka első kiadása 1922-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való, a kötet végén a cserkészet hazai bibliográfiájának aktualizált tételsorával.
A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés és tulajdonosi bejegyzés. Példányunk hátsó borítófedele bekötve, szélein pótlás.
Aranyozott gerincű, XX. század második felében készült egészvászon kötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk