3 000 HUF
Rousseau, [Jean-Jacques]: Emil vagy a nevelésről. Franciából ford. és magyarázó jegyzetekkel ellátta: Führer Ignác. Bp., 1875, Franklin-Társulat, XI+(1)+582 p. Első magyar kiadás. Korabeli, aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.