Books: Religion

Number of items: 99

[Benedek Mihály] Közönséges Isteni tiszteletre rendeltetett Énekes Könyv, melly Szent Dávid 'sóltárin kívűl magában foglal némelly kiválogatott, és a' Helvétziai vallástételt követő négy szuperintendentzia által jóvá hagyódott énekeket, egynéhány imádságokkal egygyütt. Debreczenbenn, 1825, Nyomtatta Tóth Ferencz. X, (11)-544, 46 p. Szövegközti kottákkal. A címlap hiányzik. Dekoratív, aranyozott egyedi egészbőr kötésben.
20474.

6 500 HUF
17,62
21,10

Rolfus, Karl: Gethsemane und Golgatha. Die Schule der Demuth, des Gehorsams und der Liebe bis in den Tod. Betrachtungs- und Gebetbuch zur Verehrung des bittern Leidens und Sterbens unseres Herrn Jesu Christi. Einsiedeln, 1916, Benziger & Co., 1 t.+ 525 p. Német nyelven. Egészvászon-kötésben, festett lapélekkel, kissé sérült gerinccel. Sérült, hiányos kartontokban.
20475.

6 000 HUF
19,48

Sancti Hieronymi presbyteri Epistolae Selecte, in tres libros novo ordine distributae, et ad Petro Canisio olim ad exemplar Mariani victorii Reestini emendatae, argumentis, & uberrimo rerum, & verborum indice locupletatae. [...] II. köt. Tyrnaviae [Nagyszombat], 1762, Typis Collegii Academici Soc. Jesu. Latin nyelven. Korabeli, aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, viseltes állapotban, kopott, foltos borítóval, a könyv elején erősebben sérült lapokkal, ázásnyomokkal, részben hullámos lapokkal.
20476.

4 000 HUF
12,99
9

Du Jardin, Thomas:  De officio sacerdotis, qua judicis, et medici in sacramento poenitentiae instructio brevis, In gratiam, & commodum tyronis theologi composita per F. Thomam du Jardin. Editio ultima, Cui praeter Canones Poenitentialies, & brevem Poenitentiae Canonicae expositionem, adjuncta nunc est Epistola Pastoralis S. Francisci Salesii ad Confessariorum instructionem. [Eger] Agriae, 1788. Typis Episcopalibus. [8] + 408 + [8] p. Hozzákötve: [Borromei Szent Károly] Borromaeus, Carolus: Saluberrimae instructiones, quas sanctitate, et doctrina S. Carolus Borromaeus pro confessariis suae dioecesis, et proviniciae edidit, et SS. D. Innocentius XII. in urbe adeoque orbe velut regulam auream commendavit. Editio Novissima, cui accessere ejusdem s. praesulis instructiones de visitatione, et cura infirmorum. [Eger] Agriae, 1789. Typis episcopalibus. 99 + [5] p. Gyóntatói kézikönyvek alkotta, latin nyelvű teológiai kolligátumunk az egri püspöki nyomdában készült. Kötetünk első, nagy terjedelmű munkája a flamand ferences szerzetes, Thomas du Jardin (1653-1733) műve, zárómunkája pedig a karitászáról, illetve papnevelési reformjairól ismert olasz bíboros érsek, Borromei Szent Károly (1538-1584) gyóntatói kézikönyve. A művek első modern kiadása Kölnben jelent meg először, 1707-ben, illetve 1705-ben. Oldalszámozáson belül néhány fametszetű könyvdísszel, az első mű címlapján régi tulajdonosi bejegyzés. Díszesen aranyozott, öt bordára fűzött korabeli félbőr kötésben, vörös festésű lapszélekkel, az aranyozott címfelirat a gerincen sárga címkén. Szép példány.
20477.

Du Jardin, Thomas: De officio sacerdotis, qua judicis, et medici in sacramento poenitentiae instructio brevis, In gratiam, & commodum tyronis theologi composita per F. Thomam du Jardin. Editio ultima, Cui praeter Canones Poenitentialies, & brevem Poenitentiae Canonicae expositionem, adjuncta nunc est Epistola Pastoralis S. Francisci Salesii ad Confessariorum instructionem.
[Eger] Agriae, 1788. Typis Episcopalibus. [8] + 408 + [8] p.
Hozzákötve:
[Borromei Szent Károly] Borromaeus, Carolus: Saluberrimae instructiones, quas sanctitate, et doctrina S. Carolus Borromaeus pro confessariis suae dioecesis, et proviniciae edidit, et SS. D. Innocentius XII. in urbe adeoque orbe velut regulam auream commendavit. Editio Novissima, cui accessere ejusdem s. praesulis instructiones de visitatione, et cura infirmorum.
[Eger] Agriae, 1789. Typis episcopalibus. 99 + [5] p.
Gyóntatói kézikönyvek alkotta, latin nyelvű teológiai kolligátumunk az egri püspöki nyomdában készült. Kötetünk első, nagy terjedelmű munkája a flamand ferences szerzetes, Thomas du Jardin (1653-1733) műve, zárómunkája pedig a karitászáról, illetve papnevelési reformjairól ismert olasz bíboros érsek, Borromei Szent Károly (1538-1584) gyóntatói kézikönyve. A művek első modern kiadása Kölnben jelent meg először, 1707-ben, illetve 1705-ben. Oldalszámozáson belül néhány fametszetű könyvdísszel, az első mű címlapján régi tulajdonosi bejegyzés.
Díszesen aranyozott, öt bordára fűzött korabeli félbőr kötésben, vörös festésű lapszélekkel, az aranyozott címfelirat a gerincen sárga címkén. Szép példány.

12 000 HUF
38,96

Gespräch über die heilsamen Beschwörungen und Wunderkuren des Hochwürdigen Herrn Gaßner, worinn zugleich die deswegen herausgekommenen Schriften beleuchtet, und viele merkwürdige Umstände und Anekdoten erzählet werden. hn., 1775, nyn., 1 (címkép) t. + 62 p. Német nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, foltos, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, foxing foltos lapokkal.
20478.

10 000 HUF
32,47

Szabó Ferenc S. J.: The Life and Work of Ottokár Prohászka (1858-1927). Ford.: Miklósházy Attila. Bp., 2007, Szent István Társulat. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
20479.

9 000 HUF
24,39
29,22

Az imaórák liturgiája. I-IV. köt. (Liturgia Horarum) A római szertartás szerint. Bp., 1991., (EFO-ny.) Kiadói aranyozott műbőr-kötések, kiadói kartontokokban, jó állapotban.
20480.

6 000 HUF
19,48

Engel, P. Ludovic: Collegium Universi Juris Canonici/Tractatus de Privilegii et Juribus Monasteriorum Salisburgi (Salzburg), 1716, Typis Joannis Josephi Mayr, Aulico-Academici, 1t rézmetszet [14] p. +472p. . Collegium Universi Juris Canonici./Egyetemes előadások az egyházjogból. Korabeli foltos, sérült pergamen kötésben, foltos lapokkal
20481.

20 000 HUF
54,20
64,94

Pichler, Vitus: Candidatus Abbreviatus Jurisprudentiae Sacrae, hoc est Juris Canonici, Secundum Gregorii Papae IX. libros V. decretalium explanati summa, seu Compendium, ... Pars prior. Editio novissima. Viennae, 1755., Trattner, 6 sztl. lev. +688p. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötés, kötés sérült néhány lapon folt, szamárfül.
20482.

8 000 HUF
25,97

Fr. Petri Mariae Gazzaniga: Praelectiones Theologicae II. De Trinitate et de Creatione. Tom II. Vindobonae 1777. Trattner. XII. 615 p. (9). Aranyozott gerincű egészbőr kötésben borító sérült
20483.

7 500 HUF
20,33
24,35

20484.

4 800 HUF
13,01
15,58

Schmitt, Nicolaus: Institutiones theologicae dogmatico-scholastico-morales, quas in universitate Tyrnaviensi auditoribus suis explanavit. Tractatus de divina gratia. Editio altera. (4-r. 402 l. és 7 lev.) Tyrnaviae, 1762. Typis academicis soc. Jesu. E. Aranyozott korabeli egészbőr kötésben, kissé sérült gerinccel.
20485.

Schmitt, Nicolaus: Institutiones theologicae dogmatico-scholastico-morales, quas in universitate Tyrnaviensi auditoribus suis explanavit. Tractatus de divina gratia.
Editio altera. (4-r. 402 l. és 7 lev.) Tyrnaviae, 1762. Typis academicis soc. Jesu. E. Aranyozott korabeli egészbőr kötésben, kissé sérült gerinccel.

18 000 HUF
48,78
58,44

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF