8 000 HUF
Nogáll János:
Szentek tudománya. Kalauzul az egyházi rend növendékeinek és paptársainak emlényül.
Pesten, 1851. Nyomtatta Müller A. VIII + 114 + 128 + 204 p. Első kiadás.
Nogáll János (1820-1899) római katolikus hitszónok, a pesti papnevelő intézet tanára és lelki igazgatója, a frissen alapított Szent István Társulat fontos munkatársa. Három részből álló kötete első részében a katolikus klérus feladatairól értekezik, a második részben az imádságok, a gyónás, a lelkigyakorlatok hasznáról szól, míg a legbővebb, harmadik részben imádságokat és elmélkedéseket közöl az évkör ünnepeire és különféle, évkörön kívül eső alkalmakra.
A címlapon régi tulajdonosi és gyűjteményi bejegyzés, néhány oldalon enyhe foxing. Könyvtári duplum.
Poss.: Conventus Szegediensis (a ferences rend szeged-alsóvárosi rendháza).
Díszesen aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.