A Műveltség Könyvtára sorozat 4 kötete: Márki Sándor: Az ó- és középkor története.; Az újkor és legújabb kor története.; Hollós József - Pfeifer Ignác - Klupáthy Jenő (szerk.): A technika vívmányai az utolsó száz évben.; Alexander Bernát - Lenhossék Mihály (szerk.): Az ember testi és lelki élete, egyéni és faji sajátságai. Bp., 1907-1910, Athenaeum. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerincű, szecessziós félbőr-kötés, változó állapotban, sérülésekkel, laphiányok előfordulhatnak.