Tétel

5 000 HUF

Description:

Kovai Lőrinc: Párbaj. Regény. (Dedikált.) Budapest, 1960. Móra Ferenc Könyvkiadó (Állami Nyomda). 399 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Roland Antoniewicz barátomnak sok szeretettel és nagyrabecsüléssel: Kovai Lőrinc [aláírásbélyegzés]." Kovai Lőrinc (1912-1986) újságíró, író ifjúsági regénye az 1918-as őszirózsás forradalomhoz vezető időszakot idézi meg. A regényt kísérő rajzokon jól tanulmányozható a gonosz csendőr, az eszmélkedő gyermek főhős, illetve a derék munkás agitátor ikonográfiája. A Kádár-korszak legtermékenyebb regényszerzője ezúttal eltekint az erotikus részletektől, melyek sorozatban gyártott regényeinek bizonyos egyéni ízt kölcsönöztek. Az előzékeken, a címoldalon és a belív számos oldalán tulajdonosi bélyegzés. Prov.: Roland Antoniewicz. [Antoniewicz Roland [1946-] lengyel-magyar-örmény identitású újságíró, író, színész, televíziós műsorszerkesztő, kommunista, később kommunistaellenes munkásságáról ismert grafikus, a Lengyel-Magyar Baráti Társaság egyik alapítója, a rendszerváltás előtt az ellenzéki magyar és lengyel filmes és művészvilág számos tagjához baráti szálak fűzték. 1989-1992 között ellentmondásos szerepekben feltűnt politikai szereplő, közéleti tevékenysége mai napig viták tárgya.] Aranyozott gerincű, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Share:

Photo of the item taken by : ufk